15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date! Zapraszamy do Łodzi :) 15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date! Zapraszamy do Łodzi :) 15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date! Zapraszamy do Łodzi :) 15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date! Zapraszamy do Łodzi :) 15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date! Zapraszamy do Łodzi :) 15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date! Zapraszamy do Łodzi :) 15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date! Zapraszamy do Łodzi :)

Aktualności

25.5

Program edukacyjny

Czas na program edukacyjny od lat tworzony we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim. Wystartowały zapisy na warsztaty – m.in. ze społecznej i ekologicznej odpowiedzialności i aktywizmu wizualnego, z podstaw fotografii oraz z ekohydrologii na warsztatach w formie spaceru wzdłuż rzeki Łódki. Zapraszamy także dzieci na warsztaty z luksografii przygotowane przez Dom Fotografii.

22.5

Imprezy na Fotofestiwalu

Tegoroczny program muzyczny Fotofestiwalu to nazwiska wprost z line-upów międzynarodowej sceny klubowej takie jak Lua Preta, BirdzZie czy duet Ohxala, wyjątkowe pokazy slajdów i performance Karmy She oraz nowa lokalizacja – budynek dawnej farbiarni wełny: Fabryka Biedermanna.

17.5

Wyniki naboru do udziału w Photo-Match

Mamy przyjemność ogłosić nazwiska 25 artystek_ów, którzy dołączą do tegorocznego Fotofestiwalu w Łodzi.

12.5

Filmy o fotografii na Millennium Docs Against Gravity

Dziś rusza 20. Millennium Docs Against Gravity. Selekcję filmów z partnerskiego festiwalu proponuje Justyna Kociszewska odpowiedzialna za program filmowy Fotofestiwalu.

12.5

Fotograficzna Publikacja Roku i program książkowy

Jury Fotograficznej Publikacji Roku wyłoniło listę wyróżnionych książek fotograficznych, które zobaczymy w trakcie festiwalu w Łodzi. Czy to nie świetna okazja, żeby poinformować Was o innych punktach fotoksiążkowego programu tegorocznej edycji? Też tak uważamy.

10.5

Ogłaszamy Program Miasto!

Retrospektywa wystawa Grzegorza Przyborka z najnowszymi, niepokazywanymi dotąd pracami, ikoniczne kadry polskiej rzeczywistości lat 70. i 80. wykonane przez Chrisa Niedenthala, a także wystawy grupowe: studentów i absolwentów Szkoły Filmowej, ASP czy programu mentorskiego Sputnik Photos. Wśród wystaw grupowych także efekt działań artystów oddających hołd Bogdanowi Konopce. Czternaście wystaw przygotowanych przez łódzkie galerie i instytucje sztuki wzbogaci, jak co roku, program Fotofestiwalu.

24.4

„Nowy dom” – warsztaty fotograficzne dla nastolatków z Ukrainy, Białorusi i Polski

Fotografia to świetny antydepresant. Julia Szabłowska i Julia Lysa, fotografki z Białorusi i Ukrainy, dobrze o tym wiedzą i to właśnie dzięki fotografii odnajdują swoją własną drogę w Polsce, która obecnie jest ich nowym domem. Fotografki zapraszają młodzież z Ukrainy, Białorusi i Polski w wieku od 14 do 18 lat na warsztaty fotograficzne, które będą trwały od 30 kwietnia do 28 maja 2023 roku w Łodzi.

17.4

PHOTO-MATCH: ZUPEŁNIE INNY PRZEGLĄD PORTFOLIO

Startujemy z naborem do naszego branżowego hitu programowego. Zapraszamy fotografki_ów na spotkania z 24 ekspertk_ami z całej Europy w nietypowej formule przeglądu portfolio, która kładzie nacisk na networking, równościowe myślenie i jak najszerszą prezentację prac i instytucji fotograficznych.

12.4

Ogłaszamy program festiwalu!

Andy Warhol i Madonna na parkiecie klubu Area, nowe prace Zbigniewa Libery oraz program kuratorski pt. Nadzieja. Na dwa miesiące przed festiwalem zapraszamy Was do zapoznania się z głównymi punktami programu przygotowanego dla Was przez nasz zespół.

03.4

Laureatki_ci konkursu „Więzy rodzinne”

Poznaliśmy sześcioro laureatek_ów konkursu „Więzy rodzinne”. To projekt, który współorganizowaliśmy z Unią Europejską i EU NEIGHBOURS EAST i który zakończył się właśnie uroczystą galą w Tbilisi w Gruzji. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne i statuetki.

20.3

Poznaj listę wyróżnionych fotografów w konkursie „Więzy rodzinne”!

Mamy przyjemność ogłosić listę fotografek_ów wyróżnionych w konkursie „Więzy rodzinne”, organizowanym w partnerstwie z programem EU NEIGHBOURS EAST Unii Europejskiej.

13.3

Futures Talents 2023

Ogłaszamy nazwiska pięciorga fotografów_ek, których_e Fotofestiwal wybrał w tym roku do współpracy w ramach projektu Futures Photography.

07.3

Fotograficzna Publikacja Roku 2023

Wystartował nabór do 13. edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń.

06.3

Szukamy nowej osoby do zespołu!

Coraz więcej wystaw i coraz więcej pracy! W wyniku intensywnego rozwoju festiwalu i kanałów social media szukamy drugiej osoby do naszego zespołu, która wesprze obsługę multimedialną kanałów społecznościowych: głównie Instagrama i TikToka. Zapraszamy do współpracy z naszym, działającym w systemie kolektywnym, zespołem, artystami i artystkami tworzącymi program edycji 2023 i naszą wspaniałą publicznością!

17.1

Finaliści Open Call Fotofestiwal 2023!

Spośród rekordowej liczby aplikacji wyłoniliśmy zwycięzców Open Calla! Sprawdź, kogo zobaczymy w tegorocznym Programie Otwartym.

01.12

FOTOFESTIWAL 2023!

Mamy ważną informację 🙂 W 2023 Fotofestiwal wystartuje w czwartek 15 czerwca, tuż po długim weekendzie i potrwa do 25 czerwca.

30.11

Fotofestiwal dołącza do projektu Fortepan Method

Będziemy wspólnie tworzyć międzynarodowe archiwum cyfrowe XX wieku złożone ze zdjęć z prywatnych zbiorów. Archiwum Fortepan zaczęło powstawać wiele lat temu w Budapeszcie. Inspiracją do jego założenia była zwykła reklamówka pełna anonimowych fotografii, którą znaleziono na śmietniku w Budapeszcie.