Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi.
18.6

Filmy, dyskusje i dzień form eksperymentalnych w Hali Filmowej – zapraszamy na drugi tydzień Fotofestiwalu

Po m.in. trzydziestu trzech wernisażach na terenie całego miasta czas na kolejne wydarzenia festiwalowe.

Poza oprowadzaniami kuratorskimi i artystycznymi po wielu z wystaw zapraszamy we wtorek na premierę filmu KOAN. Przestrzenie wyobraźni Grzegorza Przyborka. Odwiedzimy szkołę fotografii w Arles i Prowansję, gdzie Przyborek kształtował swoje podejście do fotografii, Łódź i jego pracownię, gdzie powstawała seria covidowa, oraz Bydgoszcz – na jednej z największych retrospektywnych wystaw artysty. Po projekcji – we wtorek (20.06) o 19:30 – zapraszamy na spotkanie z reżyserem filmu Andrzej Florkowskim i bohaterem jego filmu.

Następnie czas na Szkołę Filmową. W środę o 17:00 debata Trzy dekady przemian w fotografii. Andrzej Rychlicki, dr hab. Dominika Sadowska, dr hab. Tomasz Ferenc, dr Weronika Kobylińska porozmawiają o współczesnych sposobach prezentacji i transformacji fotografii, o tym jak funkcjonują książki w dzisiejszym obiegu cyfrowym i jak dziś definiujemy ramy medium fotograficznego i jakie praktyki artystyczne je reorientują.

W czwartek o 15:00 Fotografia Rozszerzona: całodniowe wydarzenie poświęcone różnorodności artystycznych form fotograficznych. W Hali Filmowej – udostępnionej w ten dzień dla wszystkich zwiedzających – zaprezentowane zostaną prace będące wynikiem aktualnych poszukiwań twórczych i badawczych, prace in progress: instalacje generatywne, audiowizualne i te związane z generatywną sztuczną inteligencją. Następnie oprowadzania kuratorskie po wystawach w Galerii Szklarnia a o 19:00 – koncert i performensy audiowizualne Alicji Godyń i Jakuba Kopiczaka, Filipa Gabriela Pudło i Projektu Leśmian (Monika Bubniak i Przemysław Książek).

W weekend wracamy do filmów. W sobotę o 19:00 tradycyjnie już przegląd najnowszych etiud studentek i studentów Szkoły Filmowej, a festiwal zamykamy projekcją wyjątkowego filmowego eseju o współczesnej kulturze wizualnej, jej podstawach, paradoksach, absurdach, oczywistościach i przemianach: I król rzekł: co za fantastyczna maszyna w reżyserii Axela Danielson i Maximiliena Van Aertrycka.

fot. HAWA, Fotofestiwal 2023

CZYTAJ TAKŻE