Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi.
12.10

„Energia” – Nowa wystawa Futures w Budapeszcie

Jesień to czas pracy z międzynarodowymi partnerami i osobami artystycznymi, które zaprosiliśmy do współpracy w ramach platformy Futures. Najbliższe wydarzenie to spotkania wszystkich uczestników tego międzynarodowego projektu.

Gospodarzem tegorocznego wydarzenia FUTURES Meet-up w 2023 roku jest Centrum Fotografii Współczesnej Roberta Capy w Budapeszcie. W ciągu najbliższych trzech dni odbędą się tam spotkania i dyskusje poświęcone współczesnej fotografii. Uczestniczyć w nich będzie sto osób artystycznych, dwadzieścia kuratorskich (reprezentantami Fotofestiwalu będą Marta Szymańska i Krzysztof Candrowicz) oraz osoby prowadzące najważniejsze międzynarodowe instytucje fotograficzne. To jedne z działań międzynarodowej platformy FUTURES zrzeszającej europejskie instytucje, media i festiwale fotograficzne, które przygotowują plan wydarzeń i warsztatów dla wschodzących na europejskiej scenie osób artystycznych.

W Budapeszcie swoją pierwszą odsłonę będzie miała także nowa podróżująca wystawa przygotowana w ramach działań platformy. Pierwszą tego typu ekspozycją była On the verge”, którą mogliście oglądać na tegorocznym Fotofestiwalu i którą współtworzyła nasza koleżanka z działu programowego Marta Szymańska. W tym roku tematem wystawy grupowej jest „ENERGY 2023: Redistributing Power and Taming Consumption”. Swoje projekty mogły proponować wszystkie osoby, które do tej pory brały udział w projekcie Futures. Finalnie z ponad setki zgłoszeń wybrano prace: Biró Dávida (HU), Umberto Diecinove’a (IT), Tanji Engelbertsa (NL), Antonio Guerry (ES), Hiena Hoanga (VE/DE), Yany Kononovej (UA), Marty Pinto Machado (CV/PT) i Yany Wernicke (DE). Każda z nich zaprezentuje unikalne i różnorodne spojrzenie na temat ENERGII, a projekty będą prezentowane najpierw w Robert Capa Contemporary Photography Center (Budapeszt), a następnie w PhotoIreland (Dublin) i FOTODOK (Utrecht). Wystawę przygotował zespół ekspercki w składzie: Ángel Luis González i Julia Gelezova (PhotoIreland), Emese Mucsi (Robert Capa Contemporary Photography Center), Daria Tuminas (FOTODOK), i Pamela Peters (FOMU).

Więcej o wystawie > LINK

fot. Umberto Diecinove: INSCTS [R O V R K]

CZYTAJ TAKŻE