Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi.
25.5

Program edukacyjny

Czas na program edukacyjny od lat tworzony we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim. Wystartowały zapisy na warsztaty – m.in. ze społecznej i ekologicznej odpowiedzialności i aktywizmu wizualnego, z podstaw fotografii oraz z ekohydrologii na warsztatach w formie spaceru wzdłuż rzeki Łódki. Zapraszamy także dzieci na warsztaty z luksografii przygotowane przez Dom Fotografii.

23.06 11:00 Warsztat – Społeczna i ekologiczna odpowiedzialność i aktywizm wizualny

Uwaga! Warsztat w języku angielskim. Liczba miejsc ograniczona, konieczne zapisy.

Sztuka w działaniu to interdyscyplinarne i międzysektorowe warsztaty skierowane do profesjonalistów sztuki, artystów, kuratorów, producentów pracujących na festiwalach, muzeach, galeriach oraz osób pracujących w sektorze sztuki i kultury, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie rozwiązywania problemów społecznych i w zakresie ochrony środowiska. Warsztat zaprojektowany jest w technologii open space (OST). Głównym celem metody jest generowanie, współtworzenie i wymiana nowych rozwiązań. Efektem końcowym warsztatów jest zestaw narzędzi z dobrymi praktykami i rekomendacjami.

24.06, 11:00 Warsztat – RIVERSCAPE. Ujawniając rzekę

Warsztaty będą miały formę wędrówki wzdłuż rzeki Łódki od jej źródeł. Nasze warsztaty mają pomóc w odnajdywaniu nowych, ożywczych narracji na temat rzeczywistości w której żyjemy, przez pryzmat relacji z rzeką. Naszymi przewodnikami będą emocje i woda która poprowadzi nas w przestrzeni i czasie. Będziemy iść wzdłuż rzeki, podobnie jak nasi przodkowie przemieszczający się przez porośniętą puszczą Europę. Podobnie jak oni będziemy zbierać doświadczenia, emocje, obrazy i artefakty aby stworzyć nową opowieść. Postaramy się dopełnić wystawę RIVERSCAPE. 19 niewidzialnych rzek, wejść z nią w dialog, ale także odblokować emocje i kreatywność w bezpośrednim kontakcie z rzeką Łódką.

25.06, 11:00 Warsztaty z podstaw fotografii dla studentek_ów UŁ

Liczba miejsc ograniczona, konieczne zapisy.

Warsztat jest skierowany do studentów Uniwersytetu Łódzkiego, którzy są zainteresowani fotografią i chcieliby poszerzyć swoją wiedzę oraz rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie. Założeniem warsztatów jest sięgnięcie do podstaw fotografii jako zjawiska optycznego, które bazuje na prawach fizyki. Całość połączona będzie z refleksją filozoficzną na temat możliwości, jakie stwarza medium fotograficzne – narzędzie twórczego opisywania współczesności. Prowadzący: Bartosz Kałużny, Maciej Andrzejewski.

17.06 12:00 Warsztaty dla dzieci – Luksografia, baśń stworzona w ciemni fotograficznej

Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat, liczba miejsc ograniczona, konieczne zapisy.

W trakcie warsztatu uczestnicy poznają legendę związaną z powstaniem miasta Łodzi. Zainspirowani opowieścią, tworzą do niej własną ilustrację w magicznym świecie tradycyjnej ciemni fotograficznej. Dzieci samodzielnie wykonają luksografię – czarno białe zdjęcie, na którym widać obrys ułożonych przedmiotów o różnej przezroczystości, uzyskany za pośrednictwem światła, światłoczułych właściwości papieru fotograficznego i odczynników.

CZYTAJ TAKŻE