Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025!

Aktualności

21.6

Finałowy weekend Fotofestiwalu

Wystawa Grzegorskiego, premiera Omuleckiego, spotkanie z Instytutem Dobrem Śmierci oraz koncert CISZA.

17.6

Program Fotofestiwalu na najbliższe dni

Wernisaż wystawy Jerzego Grzegorskiego, spotkanie o praktykach artystycznych w obliczu wojny, pokaz etiud studentek i studentów Szkoły Filmowej w Łodzi. Zanim opowiemy o kolejnym weekendzie Fotofestiwalu, przeczytajcie, co przygotowaliśmy dla Was w najbliższych dniach.

15.6

Śniadanie z książkami, Kiraly, Wełnicki i 23. urodziny z Ikarvs live

Sobotni dzień zaczynamy od przetarcia oczu i odwiedzin stoiska Vision Express. To jedyny dzień bezpłatnych badań na określenie ostrości widzenia, organizowanych przez tegorocznego sponsora festiwalu. Zapraszamy do punktu obok kas biletowych na Tymienieckiego 3.

14.6

Piątek, czyli Photo-Match, kolejne wernisaże, Noc Fotografii na Starym Rynku i impreza w Casablance

Piątek! Drugi dzień otwarcia Fotofestiwalu i tak samo bogaty w wydarzenia jak dzień pierwszy. W programie publiczne prezentacje instytucji i projektów fotograficznych w ramach Photo-Match, cztery wernisaże i wieczór na Starym Rynku razem z Polówką – Noc Fotografii: pokazy slajdów konkursu British Journal of Photography, Talenty Futures 2024, PhMuseum oraz Krzysztof Ostrowski live. Jako wisienkę na torcie proponujemy imprezę w legendarnej Casablance.

13.6

Wyniki Fotograficznej Publikacji Roku 2024

Tradycyjnie już – otwarcie Fotofestiwalu to jednocześnie ogłoszenie wyników konkursu na Fotograficzną Publikację Roku 2024. Gratulujemy laureatom i laureatkom oraz dziękujemy jury i partnerom za kolejną edycję tej ważnej dla nas i dla środowiska inicjatywy.

12.6

Zwiedzaj Łódź z Fotofestiwalem!

Co roku mówimy, że na Fotofestiwalu obcuje się ze sztuką i… z Łodzią. Festiwalową mapę budujemy tak, abyście mogli obejrzeć często niedostępne na co dzień lokalizacje, odkryć pewne miejsca na nowo. Teraz podbijamy stawkę i dorzucamy informacje o każdym z tych miejsc.

11.6

Bryte i 19 wystaw – program otwarcia Fotofestiwalu

Już w ten czwartek (13.06) po raz 23. otwieramy Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii. Otworzymy aż dziewiętnaście wystaw, a wieczór uświetni koncert Bryte – wyjątkowej osobowości łączącej tradycje muzyczne Ghany ze sceną klubową Wielkiej Brytanii.

02.6

Ogłaszamy program wydarzeń!

W końcu możecie uzupełnić swój kalendarz godzinowy po 13 czerwca lub spojrzeć na nasz harmonogram wydarzeń i stwierdzić, że wymówki, żeby nie jechać, znowu w tym roku nie ma. Ogłaszamy program wydarzeń Fotofestiwalu – 23. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi.

01.6

Rusza SpinOFF – 21 wystaw na mieście. Bownik, Fabjański, Kozyra

Wierzcie lub nie – Fotofestiwal to nie wszystko. Wiara w to, że w Łodzi drzemie jeszcze ogromny, niespożyty potencjał artystyczny, sprawiła, że powołaliśmy SpinOFF Łódź. To marka-siostra – parasol promocyjny najciekawszych miejskich i niezależnych inicjatyw twórczych trwających w czerwcu w Łodzi. Już w najbliższy wtorek – otwarcie.

28.5

Imprezy na Fotofestiwalu

Tegoroczny program muzyczny zainauguruje rapujący i śpiewający w pięciu językach i różnych stylach Bryte oraz grupa Laboratorio Tropical propagująca kulturę klubową globalnego Południa. 23. urodziny Fotofestiwalu w Muzeum Książki Artystycznej to z cieszący ucho i oko duet Ikarvs, oraz Mentalcut i Basy Tropikalne. Na sam koniec festiwalowego maratonu – CISZA.

20.5

„Nowy dom #Łódz” – warsztaty fotograficzne dla nastolatków i młodzieży z Ukrainy, Białorusi i Polski

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne „Nowy dom #Łódź”. To okazja dla młodych osób w wieku od 16 do 20 lat, które mają doświadczenie migracji lub przemieszczenia, aby wyrazić siebie poprzez sztukę fotografii. Na warsztaty obowiązują zapisy.

19.5

Książki z Ameryki Południowej, Ukrainy, Białorusi i Dummy Award

Tegoroczny Program Książkowy to aż cztery wystawy, trzy premiery, kilkanaście spotkań i prezentacji oraz nagroda Fotograficznej Publikacji Roku. Wystawy w tym roku będą szerokim przekrojem sceny z różnych części świata np. krajów Ameryki Łacińskiej, a jednocześnie dowodem na to, że narodowość książki może istnieć także poza granicami danego kraju (wystawa białoruskich książek fotograficznych).

18.5

Wyniki naboru do Przeglądu Portfolio Photo-Match

Mamy przyjemność ogłosić nazwiska 19 artystek_ów, które_ych zaprosiliśmy do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu branżowym Photo-Match: Zupełnie Inny Przegląd Portfolio, które odbędzie się podczas tegorocznej edycji Fotofestiwalu w Łodzi w dniach 14 i 15 czerwca.

12.5

Shortlista konkursu Fotograficzna Publikacja Roku 2024

Jury Fotograficznej Publikacji Roku wyłoniło listę wyróżnionych książek fotograficznych, które zobaczymy w trakcie festiwalu w Łodzi. Laureatkę_a nagrody poznamy podczas ceremonii otwarcia w Art_Inkubatorze.

08.5

Ogłaszamy Program Miasto!

Premiery projektów Weroniki Gęsickiej i Magdy Hueckel, powrót na scenę artystyczną Przemka Dzienisa i zakończenie 13 lat pracy Wełnickiego z tematem śmierci; wystawa wybitnej litewskiej artystki Dovilė Dagienė-Dody oraz jednego z najbardziej znanych rumuńskich artystów wizualnych Iosifa Királiego – ogłaszamy Program Miasto.

15.4

PHOTO-MATCH: ZUPEŁNIE INNY PRZEGLĄD PORTFOLIO

Fotofestiwal przedstawia jedyny w swoim rodzaju przegląd portfolio. W 2024 roku, po wielu udanych edycjach, kontynuujemy tę wyjątkową formułę. Nabór zgłoszeń na tegoroczny Photo-Match: Zupełnie inny przegląd portfolio jest już otwarty! Jeśli chcesz wziąć udział i zaprezentować swój projekt recenzentom, wyślij nam zgłoszenie do 12 maja. 

09.4

Ogłaszamy główne punkty programu tegorocznego Fotofestiwalu

Przygotowaliśmy dla Was cały program Fotofestiwalu, czyli 23. Festiwalu Fotografii w Łodzi. Dziś ogłaszamy jego dużą część, czyli wystawy Programu Głównego, poszerzamy informacje o Programie Otwartym oraz zdradzamy pierwsze punkty Programu Miasto.

02.4

Nasz Przegląd Portfolio w Turynie

Zapraszamy na turyńską edycję naszego wyjątkowego Photo-Match, czyli Zupełnie Innego Przeglądu Portfolio

18.3

Fotograficzna Publikacja Roku 2024 – ruszył nabór

Jeśli wstajesz rano i zastanawiasz się, jaka była najciekawsza książka fotograficzna ostatniego sezonu, ta informacja jest dla Ciebie – śledź […]

04.3

Talenty Futures 2024

Oto Talenty Futures 2024, czyli osoby artystyczne zaproszone przez Fotofestiwal do współpracy nad międzynarodową promocją i rozwojem ich kariery w […]

19.2

Nowa platforma dla łódzkich wydarzeń artystycznych. Rozpoczynamy nabór do SpinOFF.

SpinOFF to nowa marka wydarzeń i wystaw trwających na terenie całego miasta podczas Fotofestiwalu. Tworzysz wystawę, performans, wydarzenie czy działania […]

17.1

Znamy finalistów Programu Otwartego!

Sześć wyjątkowych projektów wybranych spośród 1210 zgłoszeń – znamy już nazwiska artystów_ek, których prace będziecie mogli zobaczyć podczas Fotofestiwalu 2024. […]

13.1

Ogłaszamy daty i pierwsze punkty programu 2024!

Mamy przyjemność zaprosić Was do Łodzi między 13 a 23 czerwca, m.in. na wystawę jednego z najgłośniejszych nazwisk młodej światowej fotografii.