13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi!
01.6

Rusza SpinOFF – 21 wystaw na mieście. Bownik, Fabjański, Kozyra

Wierzcie lub nie – Fotofestiwal to nie wszystko. Wiara w to, że w Łodzi drzemie jeszcze ogromny, niespożyty potencjał artystyczny, sprawiła, że powołaliśmy SpinOFF Łódź. To marka-siostra – parasol promocyjny najciekawszych miejskich i niezależnych inicjatyw twórczych trwających w czerwcu w Łodzi. Już w najbliższy wtorek – otwarcie.

Rozmiar wydarzenia przerósł nasze założycielskie oczekiwania. Pierwsza edycja SpinOFF Fotofestiwal to 21 wystaw. Wśród najbardziej znanych nazwisk artystycznych, które pojawiły się w programie, są m.in. Katarzyna Bielska, Paweł Bownik, Dagmara Bugaj, Paweł Fabjański, Krzysztof Pijarski, Grzegorz Przyborek, Józef Robakowski, Michał Siarek, Bartłomiej Talaga – wszystkich tych twórców poznamy lepiej dzięki wystawie Tizer kuratorowanej przez Kubę Szkudlarka. Będzie to wystawa przewrotna – dlaczego? Zobaczcie w programie SpinOFF.

Harmonogram wystawy to także wycieczka przez miasto i jego nieoczywiste lokalizacje. Twórcy zaproszą Was m.in. do jednej z największych łódzkich kamienic – Kamienicy Mieczysława Pinkusa, gdzie znajdzie się wyjątkowa wystawa malarstwa Kaliny Kazimierczak, kuratorowana przez Katarzynę Kozyrę. Do inicjatywy przyłączyły się Ogrodowa8, Galeria Olimpus, Galeria Patio 2, MSK Polesie, Galeria Mała Czarna, Galeria Wozownia, Mediateka MEMO, Galeria AOKZ. Sztuka zagości też w mniej oczywistych lokalizacjach. Wystawa koła naukowego „C41” Szkoły Filmowej w Łodzi przywita Was na Dworcu Łódź Fabryczna. Sztuka pojawi się w klubokawiarniach takich jak Ignorantka, Niebostan i Piwoteka Narodowa, a nawet zawędruje na Pętlę MPK przy Placu Michulskiego, Tam zobaczycie wystawę studentów II roku Fotografii i Multimediów ASP w Łodzi. Na drugim biegunie miasta – Vienna House by Wyndham Andel’s i fotografie Wiktorii Bosc, kuratorowane przez Agatę Ubysz.

SpinOFF to też warsztaty i koncerty – jeden z nich na otwarcie programu i wystawy What’s the point? Mateusza Pecyny. Widzimy się we wtorek (4.06) o 18:00 w Pracowni Portretu na Księżym Młynie. Zagra DJ Coldfeet.

Przeglądajcie program najbliższych wernisaży i – widzimy się!

CZYTAJ TAKŻE