Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025!

O Festiwalu

Fotofestiwal powstał w 2001 roku. Było to jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Polsce: mała, spontaniczna inicjatywa studentów socjologii. Dziś to międzynarodowe wydarzenie, które co roku odwiedza ponad 20.000 widzów.

Festiwal odbywa się w Łodzi – mieście z niezwykłą przemysłową historią, która od początku jest dla organizatorów inspiracją. Wystawy pokazywane są w pofabrycznych przestrzeniach: centrum festiwalowe Art_Inkubator w dawnym magazynie bawełny czy imponującym kompleksie OFF Piotrkowska w sercu miasta. Odkrywamy miasto dla siebie i dla naszych widzów – co roku nowe lokalizacje otwierane są specjalnie na festiwalowe wydarzenia. W całym mieście można zobaczyć ponad 30 wystaw, organizowanych we współpracy z lokalnymi galeriami.

Gościliśmy na wystawach, warsztatach i spotkaniach artystów takich jak: Alex Webb, Roger Ballen, Joan Fontcuberta, Vivianne Sassen, Christina de Middel czy Martin Kollar. Opracowaliśmy autorski przegląd portfolio Photo-Match, który jeszcze skuteczniej tworzy sieci współpracy, jednocześnie zmniejszając dystans między ekspertami i artystami. Formuła ta przyjęła się już na innych festiwalach na świecie, takich jak PhotoLux we Włoszech czy Triennale Fotografii w Hamburgu. Z równym zaangażowaniem co wystawy i wydarzenia branżowe, organizujemy imprezy i spotkania z publicznością. Traktujemy festiwal jako miejsce spotkań, a fotografię jako punkt wyjścia do ważnych dyskusji.

Festiwal jest dla nas przestrzenią eksperymentów i nowych doświadczeń nie tylko w zakresie ekspozycji sztuki, ale i organizacji wydarzeń kulturalnych, dlatego już od kilku lat realizujemy go jako kolektyw złożony z kuratorów, specjalistów od promocji i finansów oraz managerów kultury. Działamy bez szefa, wspólnie podejmujemy decyzje i dzielimy się wiedzą.

POPRZEDNIE EDYCJE

2023

Nadzieja

2022

Wspólnota

2021

Łódź!

2020

Kolekcje

2019

Supernatural

2018

Human nature

2017

Can you imagine? / Dasz wiarę?

2016

Hit the Road

2015

Hit the Road

2014

Legends

2013

I*ARTIST. Everyone is an artist

2012

I*NETWORK. Human Connection

2011

Poza życiem / Poza umysłem

2009

Atak Łaskotek

2008

Made in China. Fotografia chińska

2007

All Inclusive. Współczesna fotografia hiszpańska

ORGANIZATOR

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Główni partnerzy festiwalu

SPONSOR

Partnerzy

Program Miasto