Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025!
11.6

Bryte i 19 wystaw – program otwarcia Fotofestiwalu

Już w ten czwartek (13.06) po raz 23. otwieramy Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii. Otworzymy aż dziewiętnaście wystaw, a wieczór uświetni koncert Bryte wyjątkowej osobowości łączącej tradycje muzyczne Ghany ze sceną klubową Wielkiej Brytanii.

Zaczynamy o 19:00 na Tymienieckiego 3. Otwieramy wystawy indywidualne z Programu Głównego, czyli projekty Michaliny Kacperak, Martina Kollara, Diego Moreno, Glorii Oyarzabal, Petera Puklusa i Yorgosa Yatromanolakisa. To także otwarcie przekrojowej wystawy Lukasa Hoffmanna oraz pierwszej wystawy o fotografii – dla dzieci, pt. Fotografia jest wszędzie. Tu zobaczycie prace m.in. Kacpra Kowalskiego, Karoliny Jonderko czy Irminy Walczak, ale także makrofotografię Ireneusza Walędzika oraz zdjęcia Nasa. Kolejne sześć wystaw to prace wyłonione spośród 1200 zgłoszeń, czyli Program Otwarty.

Następnie – ogłoszenie wyników na Fotograficzną Publikację Roku 2024. Poza prezentacją nagrodzonych i wyróżnionych książek w ramach FPR 2024 oraz Dummy Awards, w centrum festiwalowym będziecie mogli również obejrzeć książki z Ameryki Łacińskiej, Ukrainy oraz Białorusi. Wszystkie wystawy możecie sprawdzić w zakładce PROGRAM.

Po obejrzeniu wystaw mamy nadzieję, że tym razem również nie zawiedziecie nas pod sceną! Koncert otwarcia zagra BRYTE – raper i wokalista pochodzący z Akry (Ghana), mieszkający w Londynie (UK). Jego styl to połączenie afro-elektroniki, rapu i eksperymentalnych dźwięków klubowych z Wielkiej Brytanii, Ghany i nie tylko. Wszechstronność artysty objawia się także w rapowaniu w pięciu językach oraz pomysłowych i pełnych haków tekstach.

Późnym wieczorem swój DJ set zaprezentuje Laboratorio Tropical – grupa osób Dj-skich, propagatorów muzyki i kultury klubowej krajów Południa, głównie okolic równika, przede wszystkim Ameryki Łacińskiej i Afryki. To ekipa zróżnicowana muzycznie: są wśród nich osoby najlepiej odnajdujące się w cumbii, reggaetonie, baile funku, kuduro, afro housie i post-clubie.

PROGRAM:


19:00 Otwarcie wystaw z Programu Uwalnianie, Programu Otwartego i wystawy dla dzieci Fotografia jest wszędzie
20:00 Ogłoszenie wyników Fotograficznej Publikacji Roku
21:00 Koncert otwarcia Bryte (GH/UK)
22:00 DJ set: Laboratorio Tropical

Do zobaczenia już w czwartek w Art_Inkubatorze!

CZYTAJ TAKŻE