Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi.
17.1

Znamy finalistów Programu Otwartego!

Sześć wyjątkowych projektów wybranych spośród 1210 zgłoszeń – znamy już nazwiska artystów_ek, których prace będziecie mogli zobaczyć podczas Fotofestiwalu 2024.

Program Otwarty pozwala na przegląd aktualnych zjawisk w fotografii i na przyjrzenie się tematom, które interesują fotografów i fotografki. Jury co roku stara się przygotować spójny, ale różnorodny wybór, który najlepiej jak to możliwe odzwierciedla obecnie istotne narracje. 

Wśród tegorocznych zgłoszeń obecne były zaangażowane projekty poruszające ważne społecznie problemy, takie jak zjawisko migracji, zmiany klimatyczne, tożsamość, korzenie, konflikty wojenne i mniejszości, ale nie zabrakło również wielu bardzo osobistych historii.

Spośród 1210 projektów jury wybrało prace sześciu artystów_ek:

Lavinia Parlamenti and Manfredi Pantanella – “An Atlas of countries that ‘don’t exist’“ / Włochy

Marcel Top – “Reversed Surveillance” / Belgia/UK

Peter Pflügler – “Now is not the right time” / Austria/Holandia

Adrien Selbert – “The Real Edges” / Francja

Tomasz Jan Kawecki – “In Praise of Shadow” / Polska

Camilla de Maffei – “The Great father” / Włochy

GRATULUJEMY!


Prace wybranych artystów i artystek zobaczycie w trakcie najbliższego Fotofestiwalu, który odbędzie się w Łodzi, w dniach 13-23 czerwca 2024. Na naszej stronie internetowej zaprezentujemy niedługo szersze opisy projektów.

Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli swoje aplikacje za możliwość obejrzenia ich projektów. Poziom nadesłanych zgłoszeń był w tym roku bardzo wysoki a proces selekcji wieloetapowy i trudny. Dlatego szczególne podziękowania kierujemy do Jury, w skład którego w tym roku weszli:

Emmanuelle Halkin, niezależna kuratorka i redaktorka
Fernanda Prado Verčič, współzałożycielka i dyrektorka Kranj Foto Fest
Ilaria Campioli, kuratorka zbiorów fotograficznych Musei Civici w Reggio Emilia
Franek Ammer, organizator i kurator Fotofestiwalu
Krzysztof Candrowicz, dyrektor artystyczny, badacz, kurator Fotofestiwalu

Dziękujemy Wam za współpracę i ważne dyskusje.
Do zobaczenia w czerwcu w Łodzi!

CZYTAJ TAKŻE