Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025!
17.6

Program Fotofestiwalu na najbliższe dni

Wernisaż wystawy Jerzego Grzegorskiego, spotkanie o praktykach artystycznych w obliczu wojny, pokaz etiud studentek i studentów Szkoły Filmowej w Łodzi. Zanim opowiemy o kolejnym weekendzie Fotofestiwalu, przeczytajcie, co przygotowaliśmy dla Was w najbliższych dniach.

W poniedziałek o godz. 18:00 spotkamy się na scenie Art_Inkubatora, żeby porozmawiać o praktykach artystycznych w obliczu wojny. Zaproszeni goście przedstawią swoje doświadczenia związane z pracą w kontekście konfliktu, systemowej przemocy i traumatycznych doświadczeń. W spotkaniu wezmą udział: Mohammed Almughanni (Palestyna), Yulia Krivich (Ukraina) oraz Tomasz Szerszeń (Polska). Podczas wydarzenia odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego pt.: Shujayya (2015) w reżyserii Mohammeda Almughanniego (20’). Jest to przejmująca historia opowiadająca o życiu w Strefie Gazy i rodzinie dotkniętej konsekwencjami wojny.

We wtorek o godz. 17:00 w Fabryce Aktywności Miejskiej przy Tuwima 10 odbędzie się wernisaż wystawy prezentującej wybrane prace uczestników i uczestniczek warsztatów fotograficznych dla nastolatków i młodzieży z Ukrainy, Białorusi i Polski „Nowy dom #Łódź”. 

W środę o godz. 19:30 zapraszamy ponownie do Art_Inkubatora na pokaz etiud studentek i studentów Szkoły Filmowej w Łodzi. W programie: Pewnego razu w Izraelu (reż. Weronika Szyma, 2021, 11’), W lesie są ludzie (reż. Szymon Ruczyński, 2023, 10’), Pieśń humbaków (reż. Klaudia Folga, 2023, 27’), Stwór (reż. Damian Kosowski, 2022, 20)’.

To nie koniec wernisaży! W piątek o godz. 19:00 spotkamy się w Galerii Wschodniej (Wschodnia 29/3) na otwarciu wystawy Jerzego Grzegorskiego Nietrwałe przyjemności. Obejrzymy najnowsze prace artysty, jednej z ważniejszych postaci polskiej i łódzkiej sceny artystycznej, współtwórcy Galerii Wschodniej – przygotowane specjalnie na tę edycję Fotofestiwalu.

Przypominamy, że po weekendzie otwarcia wystawy w Art_Inkubatorze na Tymienieckiego 3 możecie zwiedzać w godz. 14:00-20:00.

Do zobaczenia!

CZYTAJ TAKŻE