WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023!

Aktualności

30.11

Fotofestiwal dołącza do projektu Fortepan Method

Będziemy wspólnie tworzyć międzynarodowe archiwum cyfrowe XX wieku złożone ze zdjęć z prywatnych zbiorów. Archiwum Fortepan zaczęło powstawać wiele lat temu w Budapeszcie. Inspiracją do jego założenia była zwykła reklamówka pełna anonimowych fotografii, którą znaleziono na śmietniku w Budapeszcie.

30.11

FOTOFESTIWAL 2023!

Mamy ważną informację 🙂 W 2023 Fotofestiwal wystartuje w czwartek 15 czerwca, tuż po długim weekendzie i potrwa do 25 czerwca.

22.11

„Więzy rodzinne” Open Call

Zapraszamy profesjonalnych fotografów z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym we współpracy z EU Neighbours East.

31.10

Futures Photography Annual Event

Jedna wystawa, trzy rozmowy, pięć warsztatów, dwudziestu kuratorów i stu artystów! Od 4 do 6 listopada wschodzące talenty europejskiej fotografii oraz reprezentantki i reprezentanci najważniejszych międzynarodowych instytucji zajmujących się fotografią współczesną spotkają się w Camera Centro Italiano per la Fotografia, w ramach Futures Photography Annual Event.

10.10

Wystartował Open Call 2023!

Szukamy artystów i artystek o wyjątkowej osobowości i projektów prezentujących odważne wizje. Wybrane projekty zostaną pokazane na Fotofestiwalu 2023!

27.6

Dziękujemy!

To był wspaniały festiwal!

22.6

Oprowadzania PJM po wystawach

W ostatnią sobotę festiwalu zapraszamy na oprowadzania kuratorskie po wystawach z Programu Głównego z tłumaczeniem na polski język migowy.

20.6

Trzeci tydzień festiwalu

Odsłonięcie być może najoryginalniejszego łódzkiego muralu, dyskusja o blokowiskach i roli architektury w projektowaniu zdrowych wspólnot i naprawdę dużo muzyki – trzeci tydzień Fotofestiwalu przed nami.

14.6

No ba! Pokaz filmu online

Od dziś możecie zobaczyć online film, którego publiczność zapełniła w zeszłym roku Pchli targ na targowisku Dolna-Ceglana. Wyprodukowany na zamówienie Fotofestiwalu ​​„No ba! Grozi zawaleniem lub oświeceniem” Łukasza z Bałut udostępniamy do 26 czerwca. 

13.6

Drugi tydzień Fotofestiwalu!

Za nami weekend otwarcia festiwalu. Przed nami oczywiście kolejne wernisaże, oprowadzania kuratorskie i… układanie puzzli, impreza taneczna z kuratorami, koordynatorami i producentkami za DJką oraz nicnierobienie. Fotofestiwal trwa.

09.6

Ogłoszenie wyników Fotograficznej Publikacji Roku 2021

Otwarcie Fotofestiwalu to jednocześnie ogłoszenie wyników konkursu na Fotograficzną Publikację Roku oraz nagrodę w nowej kategorii – na Makietę PDF. W tegorocznym konkursie zgłoszono 56 publikacji i 34 projekty. Poznajcie listę zwycięzców.

08.6

Weekend otwarcia Fotofestiwalu!

Tegorocznym tematem Fotofestiwalu jest WSPÓLNOTA. Dlatego elementem programu tak samo ważnym jak wystawy będą wydarzenia towarzyszące, zaplanowane z myślą o inspirujących spotkaniach i kreatywnych interakcjach, m.in. Sąsiedzkie Studio Fotograficzne, dźwiękowy Festiwal Wszystkich Kultur na ulicy Piotrkowskiej, spacer po artystycznej Łodzi czy dyskusje o możliwości porozumienia wspólnot o różnych wartościach.

06.6

Festiwalowa rozgrzewka!

Wiemy, że nie możecie doczekać się otwarcia festiwalu i przebieracie niecierpliwie z nogi na nogę na myśl o wernisażach. Spokojnie. Na ratunek przychodzą Wam galerie partnerskie z Programu Miasto, które już w tym tygodniu zapraszają na otwarcie fotograficznych wystaw. Festiwalową rozgrzewkę czas zacząć.

02.6

Otwarcie Fotofestiwalu!

Zapraszamy na otwarcie 21. Fotofestiwalu i na wyjątkowy, neofolkowy koncert – już w najbliższy czwartek o 19:00.

31.5

Wynik konkursu WSPÓŁ-PRACA!

Już znamy zwycięzców! Przedstawiamy Państwu grupę pracowniczą, której zdjęcie zdobyło najwięcej Waszych głosów w KONKURSIE WSPÓŁ-PRACA w kategorii fotografia współczesna.

26.5

Talenty Futures 2022

Futures Photography to międzynarodowa platforma fotograficzna stworzona przez europejskie galerie, festiwale fotografii i muzea. Co roku każda z instytucji zaprasza do współpracy 5 artystów_ek. Mamy przyjemność ogłosić nazwiska fotografów_ek, z którymi będziemy pracować w tym roku. Pierwsze wspólne wydarzenie – już w czerwcu na festiwalu.

20.5

Premiery filmów w ramach Fotofestiwalu!

Fotofestiwal to nie tylko fotografia. W tym roku zaprosimy Was na seanse dwóch filmów wyprodukowanych na nasze zlecenie. Filmów o tyle wyjątkow, że dotyczących najbardziej aktualnych zjawisk w Polsce i Europie. Prezentujemy ich zwiastuny, a na premiery zapraszamy już za niecały miesiąc w Łodzi.

18.5

Znamy już uczestników tegorocznej edycji PHOTO-MATCH!

Zobacz kto weźmie udział w zupełnie innym przeglądzie portfolio.

11.5

Solidarność, wspólnota, troska

Fotofestiwal w Łodzi wspólnie z krakowskim Miesiącem Fotografii przygotował blok wydarzeń solidarnościowych i bezpośrednio wspierających artystów z Ukrainy i Białorusi. W ramach tych działań gościć będziemy m.in. Miesiąc Fotografii w Mińsku i Odesa Photo Days, dwa festiwale, które ze względu na wojnę w Ukrainie i represje białoruskiego reżimu nie mogły się odbyć w zwykłym trybie w swoich ojczyznach.

06.5

Ruszył konkurs fotograficzny WSPÓŁ-PRACA

Podejmijcie wyzwanie z Waszymi ulubionymi ludźmi z pracy i pokażcie nam, jak wygląda lub wyglądała Wasza wspólnota! Razem z Veolią Energia Łódź zapraszamy do konkursu, w którym – oprócz kreatywnej zabawy – zapewnimy wejściówki na festiwal, kolację w restauracji dla całej grupy, albumy fotograficzne i udział w wystawie pokonkursowej.

19.4

Wystartował PHOTO MATCH 2022!

Fotofestiwal przedstawia jedyny w swoim rodzaju przegląd portfolio. W 2022 roku, po wielu udanych edycjach, kontynuujemy tę wyjątkową formułę. Nabór zgłoszeń na tegoroczny PHOTO-MATCH – zupełnie inny przegląd portfolio jest już otwarty! Jeśli chcesz wziąć udział i zaprezentować swój projekt recenzentom, wyślij nam zgłoszenie do 12 maja. 

15.4

Startuje konkurs na Fotograficzną Publikację Roku! (nowy deadline: 25 maja)

Ogłoszenie wyników konkursu na Fotograficzną Publikację Roku co roku uświetnia otwarcie Fotofestiwalu. Nie inaczej stanie się już za niecałe dwa miesiące. Pojawi się też nowość: jury będzie nagrodzi prace aż w dwóch kategoriach: Fotograficznej Publikacji Roku 2022 – na książki wydane w 2021 roku oraz Konkurs makiet PDF – na projekty książek fotograficznych. Właśnie wystartował nabór.

05.4

Ogłosiliśmy program Fotofestiwalu 2022!

Tegoroczny Fotofestiwal poruszy temat WSPÓLNOT, który niespodziewanie stał się nam bliższy w obliczu ostatnich wydarzeń w Europie. I w wyniku właśnie tych wydarzeń postanowiliśmy nasz program zaktualizować i zaprosić do współpracy festiwale z Białorusi i Ukrainy. Na swoisty trójfestiwal zaprosimy Was między 9 a 26 czerwca do Łodzi, a dzisiaj ogłaszamy część naszego programu.

18.1

Finaliści Fotofestiwal 2022 Open Call!

Spośród 962 projektów międzynarodowe Jury wybrało prace siedmiorga artystów i artystek, których projekty będziemy mogli oglądać na wystawach podczas Fotofestiwalu w 2022 roku (9-26 czerwca 2022).

30.10

OPEN CALL 2022 – nowy deadline: 29.12.2021

Nabór do Programu Otwartego to szansa na pokazanie swoich prac widzom Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi w dniach 9-26.06.2022.

ZAPISZ SIĘ