15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date! 15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date! 15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date! 15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date! 15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date! 15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date! 15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date!

Aktualności

17.1

Finaliści Open Call Fotofestiwal 2023!

Spośród rekordowej liczby aplikacji wyłoniliśmy zwycięzców Open Calla! Sprawdź, kogo zobaczymy w tegorocznym Programie Otwartym.

01.12

FOTOFESTIWAL 2023!

Mamy ważną informację 🙂 W 2023 Fotofestiwal wystartuje w czwartek 15 czerwca, tuż po długim weekendzie i potrwa do 25 czerwca.

30.11

Fotofestiwal dołącza do projektu Fortepan Method

Będziemy wspólnie tworzyć międzynarodowe archiwum cyfrowe XX wieku złożone ze zdjęć z prywatnych zbiorów. Archiwum Fortepan zaczęło powstawać wiele lat temu w Budapeszcie. Inspiracją do jego założenia była zwykła reklamówka pełna anonimowych fotografii, którą znaleziono na śmietniku w Budapeszcie.

22.11

„Więzy rodzinne” Open Call

Zapraszamy profesjonalnych fotografów z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym we współpracy z EU Neighbours East.

31.10

Futures Photography Annual Event

Jedna wystawa, trzy rozmowy, pięć warsztatów, dwudziestu kuratorów i stu artystów! Od 4 do 6 listopada wschodzące talenty europejskiej fotografii oraz reprezentantki i reprezentanci najważniejszych międzynarodowych instytucji zajmujących się fotografią współczesną spotkają się w Camera Centro Italiano per la Fotografia, w ramach Futures Photography Annual Event.

10.10

Wystartował Open Call 2023!

Szukamy artystów i artystek o wyjątkowej osobowości i projektów prezentujących odważne wizje. Wybrane projekty zostaną pokazane na Fotofestiwalu 2023!

27.6

Dziękujemy!

To był wspaniały festiwal!

22.6

Oprowadzania PJM po wystawach

W ostatnią sobotę festiwalu zapraszamy na oprowadzania kuratorskie po wystawach z Programu Głównego z tłumaczeniem na polski język migowy.

20.6

Trzeci tydzień festiwalu

Odsłonięcie być może najoryginalniejszego łódzkiego muralu, dyskusja o blokowiskach i roli architektury w projektowaniu zdrowych wspólnot i naprawdę dużo muzyki – trzeci tydzień Fotofestiwalu przed nami.

14.6

No ba! Pokaz filmu online

Od dziś możecie zobaczyć online film, którego publiczność zapełniła w zeszłym roku Pchli targ na targowisku Dolna-Ceglana. Wyprodukowany na zamówienie Fotofestiwalu ​​„No ba! Grozi zawaleniem lub oświeceniem” Łukasza z Bałut udostępniamy do 26 czerwca. 

13.6

Drugi tydzień Fotofestiwalu!

Za nami weekend otwarcia festiwalu. Przed nami oczywiście kolejne wernisaże, oprowadzania kuratorskie i… układanie puzzli, impreza taneczna z kuratorami, koordynatorami i producentkami za DJką oraz nicnierobienie. Fotofestiwal trwa.

09.6

Ogłoszenie wyników Fotograficznej Publikacji Roku 2021

Otwarcie Fotofestiwalu to jednocześnie ogłoszenie wyników konkursu na Fotograficzną Publikację Roku oraz nagrodę w nowej kategorii – na Makietę PDF. W tegorocznym konkursie zgłoszono 56 publikacji i 34 projekty. Poznajcie listę zwycięzców.

08.6

Weekend otwarcia Fotofestiwalu!

Tegorocznym tematem Fotofestiwalu jest WSPÓLNOTA. Dlatego elementem programu tak samo ważnym jak wystawy będą wydarzenia towarzyszące, zaplanowane z myślą o inspirujących spotkaniach i kreatywnych interakcjach, m.in. Sąsiedzkie Studio Fotograficzne, dźwiękowy Festiwal Wszystkich Kultur na ulicy Piotrkowskiej, spacer po artystycznej Łodzi czy dyskusje o możliwości porozumienia wspólnot o różnych wartościach.

06.6

Festiwalowa rozgrzewka!

Wiemy, że nie możecie doczekać się otwarcia festiwalu i przebieracie niecierpliwie z nogi na nogę na myśl o wernisażach. Spokojnie. Na ratunek przychodzą Wam galerie partnerskie z Programu Miasto, które już w tym tygodniu zapraszają na otwarcie fotograficznych wystaw. Festiwalową rozgrzewkę czas zacząć.

02.6

Otwarcie Fotofestiwalu!

Zapraszamy na otwarcie 21. Fotofestiwalu i na wyjątkowy, neofolkowy koncert – już w najbliższy czwartek o 19:00.

31.5

Wynik konkursu WSPÓŁ-PRACA!

Już znamy zwycięzców! Przedstawiamy Państwu grupę pracowniczą, której zdjęcie zdobyło najwięcej Waszych głosów w KONKURSIE WSPÓŁ-PRACA w kategorii fotografia współczesna.

26.5

Talenty Futures 2022

Futures Photography to międzynarodowa platforma fotograficzna stworzona przez europejskie galerie, festiwale fotografii i muzea. Co roku każda z instytucji zaprasza do współpracy 5 artystów_ek. Mamy przyjemność ogłosić nazwiska fotografów_ek, z którymi będziemy pracować w tym roku. Pierwsze wspólne wydarzenie – już w czerwcu na festiwalu.

20.5

Premiery filmów w ramach Fotofestiwalu!

Fotofestiwal to nie tylko fotografia. W tym roku zaprosimy Was na seanse dwóch filmów wyprodukowanych na nasze zlecenie. Filmów o tyle wyjątkow, że dotyczących najbardziej aktualnych zjawisk w Polsce i Europie. Prezentujemy ich zwiastuny, a na premiery zapraszamy już za niecały miesiąc w Łodzi.

18.5

Znamy już uczestników tegorocznej edycji PHOTO-MATCH!

Zobacz kto weźmie udział w zupełnie innym przeglądzie portfolio.

11.5

Solidarność, wspólnota, troska

Fotofestiwal w Łodzi wspólnie z krakowskim Miesiącem Fotografii przygotował blok wydarzeń solidarnościowych i bezpośrednio wspierających artystów z Ukrainy i Białorusi. W ramach tych działań gościć będziemy m.in. Miesiąc Fotografii w Mińsku i Odesa Photo Days, dwa festiwale, które ze względu na wojnę w Ukrainie i represje białoruskiego reżimu nie mogły się odbyć w zwykłym trybie w swoich ojczyznach.

06.5

Ruszył konkurs fotograficzny WSPÓŁ-PRACA

Podejmijcie wyzwanie z Waszymi ulubionymi ludźmi z pracy i pokażcie nam, jak wygląda lub wyglądała Wasza wspólnota! Razem z Veolią Energia Łódź zapraszamy do konkursu, w którym – oprócz kreatywnej zabawy – zapewnimy wejściówki na festiwal, kolację w restauracji dla całej grupy, albumy fotograficzne i udział w wystawie pokonkursowej.

19.4

Wystartował PHOTO MATCH 2022!

Fotofestiwal przedstawia jedyny w swoim rodzaju przegląd portfolio. W 2022 roku, po wielu udanych edycjach, kontynuujemy tę wyjątkową formułę. Nabór zgłoszeń na tegoroczny PHOTO-MATCH – zupełnie inny przegląd portfolio jest już otwarty! Jeśli chcesz wziąć udział i zaprezentować swój projekt recenzentom, wyślij nam zgłoszenie do 12 maja. 

15.4

Startuje konkurs na Fotograficzną Publikację Roku! (nowy deadline: 25 maja)

Ogłoszenie wyników konkursu na Fotograficzną Publikację Roku co roku uświetnia otwarcie Fotofestiwalu. Nie inaczej stanie się już za niecałe dwa miesiące. Pojawi się też nowość: jury będzie nagrodzi prace aż w dwóch kategoriach: Fotograficznej Publikacji Roku 2022 – na książki wydane w 2021 roku oraz Konkurs makiet PDF – na projekty książek fotograficznych. Właśnie wystartował nabór.

05.4

Ogłosiliśmy program Fotofestiwalu 2022!

Tegoroczny Fotofestiwal poruszy temat WSPÓLNOT, który niespodziewanie stał się nam bliższy w obliczu ostatnich wydarzeń w Europie. I w wyniku właśnie tych wydarzeń postanowiliśmy nasz program zaktualizować i zaprosić do współpracy festiwale z Białorusi i Ukrainy. Na swoisty trójfestiwal zaprosimy Was między 9 a 26 czerwca do Łodzi, a dzisiaj ogłaszamy część naszego programu.

18.1

Finaliści Fotofestiwal 2022 Open Call!

Spośród 962 projektów międzynarodowe Jury wybrało prace siedmiorga artystów i artystek, których projekty będziemy mogli oglądać na wystawach podczas Fotofestiwalu w 2022 roku (9-26 czerwca 2022).

30.10

OPEN CALL 2022 – nowy deadline: 29.12.2021

Nabór do Programu Otwartego to szansa na pokazanie swoich prac widzom Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi w dniach 9-26.06.2022.