WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023!
14.6

No ba! Pokaz filmu online

Od dziś możecie zobaczyć online film, którego publiczność zapełniła w zeszłym roku Pchli targ na targowisku Dolna-Ceglana. Wyprodukowany na zamówienie Fotofestiwalu ​​„No ba! Grozi zawaleniem lub oświeceniem” Łukasza z Bałut udostępniamy do 26 czerwca. 

Łukasz z Bałut to twórca, który od lat konsekwentnie i w autorskim, pełnym autoironii, a jednocześnie czułości do swojej dzielnicy stylu, propaguje jej nieoczywiste piękno. Dlatego zaproponowanie Łukaszowi reżyserii filmu wyprodukowanego na zeszłoroczną edycję Fotofestiwalu było tylko formalnością. W tym średniometrażowym dokumencie Łukasz wędruje z Kacprem Zaorskim po częściowo opuszczonych budynkach, rozmawia z mieszkańcami o zmieniającym się obliczu regionu.

Wspomnienia lokatorów bałuckich kamienic w zaskakujący sposób wpisują się w hasło tegorocznej edycji: WSPÓLNOTA. Czy potrafimy wciąż tworzyć wspólnoty mieszkaniowe? Kim był kiedyś a jest teraz sąsiad? Postanowiliśmy udostępnić film online dla wszystkich, którzy chcą wrócić do tego wzruszającego filmu i zobaczyć go z nowej perspektywy lub nie udało im się go obejrzeć w zeszłym roku. Jest on udostępniony w wersji online na kanale Youtube Fotofestiwalu do 26 czerwca. 

Jednocześnie zapraszamy na inne pokazy filmowe dotyczące tegorocznego hasła festiwalu. W dialog z filmem ​​„No ba!…” wchodzi pokaz dokumentu ​​„Bloki” i panel dyskusyjny o roli architektury w budowaniu społeczności (z udziałem Marty Zabłockiej, Joanny Erbel i Beaty Chomątowskiej, 23.06, 18:30) czy dokument studencki Oddech” o spotkaniach i rozmowach zarejestrowanych przy okazji postawienia tymczasowej tężni solankowej na łódzkim osiedlu (19.06, 19:00).

CZYTAJ TAKŻE

ZAPISZ SIĘ