WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023!
15.4

Startuje konkurs na Fotograficzną Publikację Roku! (nowy deadline: 25 maja)

Ogłoszenie wyników konkursu na Fotograficzną Publikację Roku co roku uświetnia otwarcie Fotofestiwalu. Nie inaczej stanie się już za niecałe dwa miesiące. Pojawi się też nowość: jury nagrodzi prace aż w dwóch kategoriach: Fotograficznej Publikacji Roku 2022 – na książki wydane w 2021 roku oraz w Konkursie makiet PDF – na projekty książek fotograficznych. Właśnie wystartował nabór.

To już 12. edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego w tym roku przez Fotofestiwal, Bookoff i Służewski Dom Kultury. 9 czerwca przyznamy Nagrodę Główną im. Krzyśka Makowskiego oraz ogłosimy zwycięski projekt w Konkursie makiet PDF. Jury wyłoni także co najmniej 10 publikacji oraz 5 projektów książek, które zostaną pokazane w formie wystawy na Fotofestiwalu.

Zapraszamy do przesyłania książek!

NAGRODA GŁÓWNA – NAGRODA IMIENIA KRZYŚKA MAKOWSKIEGO

NAGRODA W KONKURSIE MAKIET PDF

Do 25 maja 2022 r. czekamy na książki, w których fotografia zajmuje centralne miejsce – albumy, katalogi, książki teoretyczne i podręczniki oraz limitowane wydawnictwa self-publishingowe i ziny, a także na projekty książek fotograficznych, które nie ukazały się do tej pory drukiem. W konkursie na Fotograficzną Publikację Roku nagrodzimy te publikacje, które mogą stać się inspiracją, i które prezentują odważne koncepcje, dopracowaną grafikę, doskonały druk, wyjątkowe zdjęcia i przemyślany projekt. Do jury zaproszeni zostali eksperci zajmujący się tworzeniem książek oraz fotografią. 

Konkurs makiet PDF powstał z myślą o twórcach, którzy mają gotowy projekt, ale nie znaleźli jeszcze środków na wydanie książki. Chcemy nagrodzić i wyróżnić te projekty, które mają potencjał do stania się pełnowymiarowymi książkami i konkurować na rynku z innymi publikacjami. Zwycięski projekt zostanie wydrukowany w kilku egzemplarzach i umożliwi twórcy/czyni poszukiwanie wydawcy, finansowania druku lub udział w międzynarodowych konkursach na makiety książek fotograficznych. Do jury tej części konkursu zaprosiliśmy osoby związane z projektowaniem, edycją i drukowaniem książek.

Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie www.fotopublikacja.pl

W tegorocznym jury nagrody znaleźli się:

Agnieszka Sejud | Artystka, laureatka Fotograficznej Publikacji Roku 2021. W jury konkursu Fotograficznej Publikacji Roku 2022.

Michał Sita | Fotograf dokumentalista, kurator, laureat Fotograficznej Publikacji Roku 2020. W jury konkursu Fotograficznej Publikacji Roku 2022.

Marta Przybyło | Projektantka książek, kuratorka wystaw, historyczka sztuki, artystka, laureatka Fotograficznej Publikacji Roku 2020. W jury konkursu Fotograficznej Publikacji Roku 2022.

Beata Bartecka | Kuratorka i autorka publikacji skupiona na typografii, grafice i fotografii, scenarzystka, postproducentka. W jury Konkursu Makiet PDF.

Bartłomiej Talaga | Artysta multimedialny, projektant książek, Kolektyw 19 Rzek. W jury Konkursu Makiet PDF.

Piotr Piech | Kurator, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa. W jury Fotograficznej Publikacji Roku oraz Konkursu Makiet PDF.

oraz:

Franek Ammer | Fotofestiwal w Łodzi. W jury Fotograficznej Publikacji Roku oraz Konkursu Makiet PDF. Współorganizator konkursu.

Paweł Rubkiewicz
Księgarnia Bookoff. W jury Fotograficznej Publikacji Roku oraz Konkursu Makiet PDF. Współorganizator konkursu.

Organizacja obrad jury:
Joanna Kinowska
Służewski Dom Kultury, Miejsce Fotografii

Organizatorzy: Fotofestiwal, Służewski Dom Kultury, Bookoff
Partnerzy: 19 Rzek, Fotopolis.pl, Artibo, Miejsce Fotografii

Na fotografii „Hoax” Agnieszki Sejud, Fotograficzna Publikacja Roku 2021.

CZYTAJ TAKŻE

ZAPISZ SIĘ