15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date! 15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date! 15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date! 15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date! 15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date! 15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date! 15-25.06.2023 Fotofestiwal 2023 - save the date!
15.4

Startuje konkurs na Fotograficzną Publikację Roku! (nowy deadline: 25 maja)

Ogłoszenie wyników konkursu na Fotograficzną Publikację Roku co roku uświetnia otwarcie Fotofestiwalu. Nie inaczej stanie się już za niecałe dwa miesiące. Pojawi się też nowość: jury nagrodzi prace aż w dwóch kategoriach: Fotograficznej Publikacji Roku 2022 – na książki wydane w 2021 roku oraz w Konkursie makiet PDF – na projekty książek fotograficznych. Właśnie wystartował nabór.

To już 12. edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego w tym roku przez Fotofestiwal, Bookoff i Służewski Dom Kultury. 9 czerwca przyznamy Nagrodę Główną im. Krzyśka Makowskiego oraz ogłosimy zwycięski projekt w Konkursie makiet PDF. Jury wyłoni także co najmniej 10 publikacji oraz 5 projektów książek, które zostaną pokazane w formie wystawy na Fotofestiwalu.

Zapraszamy do przesyłania książek!

NAGRODA GŁÓWNA – NAGRODA IMIENIA KRZYŚKA MAKOWSKIEGO

NAGRODA W KONKURSIE MAKIET PDF

Do 25 maja 2022 r. czekamy na książki, w których fotografia zajmuje centralne miejsce – albumy, katalogi, książki teoretyczne i podręczniki oraz limitowane wydawnictwa self-publishingowe i ziny, a także na projekty książek fotograficznych, które nie ukazały się do tej pory drukiem. W konkursie na Fotograficzną Publikację Roku nagrodzimy te publikacje, które mogą stać się inspiracją, i które prezentują odważne koncepcje, dopracowaną grafikę, doskonały druk, wyjątkowe zdjęcia i przemyślany projekt. Do jury zaproszeni zostali eksperci zajmujący się tworzeniem książek oraz fotografią. 

Konkurs makiet PDF powstał z myślą o twórcach, którzy mają gotowy projekt, ale nie znaleźli jeszcze środków na wydanie książki. Chcemy nagrodzić i wyróżnić te projekty, które mają potencjał do stania się pełnowymiarowymi książkami i konkurować na rynku z innymi publikacjami. Zwycięski projekt zostanie wydrukowany w kilku egzemplarzach i umożliwi twórcy/czyni poszukiwanie wydawcy, finansowania druku lub udział w międzynarodowych konkursach na makiety książek fotograficznych. Do jury tej części konkursu zaprosiliśmy osoby związane z projektowaniem, edycją i drukowaniem książek.

Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie www.fotopublikacja.pl

W tegorocznym jury nagrody znaleźli się:

Agnieszka Sejud | Artystka, laureatka Fotograficznej Publikacji Roku 2021. W jury konkursu Fotograficznej Publikacji Roku 2022.

Michał Sita | Fotograf dokumentalista, kurator, laureat Fotograficznej Publikacji Roku 2020. W jury konkursu Fotograficznej Publikacji Roku 2022.

Marta Przybyło | Projektantka książek, kuratorka wystaw, historyczka sztuki, artystka, laureatka Fotograficznej Publikacji Roku 2020. W jury konkursu Fotograficznej Publikacji Roku 2022.

Beata Bartecka | Kuratorka i autorka publikacji skupiona na typografii, grafice i fotografii, scenarzystka, postproducentka. W jury Konkursu Makiet PDF.

Bartłomiej Talaga | Artysta multimedialny, projektant książek, Kolektyw 19 Rzek. W jury Konkursu Makiet PDF.

Piotr Piech | Kurator, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa. W jury Fotograficznej Publikacji Roku oraz Konkursu Makiet PDF.

oraz:

Franek Ammer | Fotofestiwal w Łodzi. W jury Fotograficznej Publikacji Roku oraz Konkursu Makiet PDF. Współorganizator konkursu.

Paweł Rubkiewicz
Księgarnia Bookoff. W jury Fotograficznej Publikacji Roku oraz Konkursu Makiet PDF. Współorganizator konkursu.

Organizacja obrad jury:
Joanna Kinowska
Służewski Dom Kultury, Miejsce Fotografii

Organizatorzy: Fotofestiwal, Służewski Dom Kultury, Bookoff
Partnerzy: 19 Rzek, Fotopolis.pl, Artibo, Miejsce Fotografii

Na fotografii „Hoax” Agnieszki Sejud, Fotograficzna Publikacja Roku 2021.

CZYTAJ TAKŻE