PIOTR ZBIERSKI

urodził się w 1987 roku w Łodzi, gdzie nadal mieszka
www.piotrzbierski.com

White Elephants 2 (2007-2010)

To prawdopodobnie bardzo proste. Ja i moje zdjęcia to nic więcej niż miłość, którą czułem, sprawy których szukałem, ludzie których spotkałem. Jak również wszystkie te decyzje, które zmieniają chwilowo w dwie osoby, gdzie wyobrażenie zawsze będzie przypominać fałsz, a rzeczywistość zawsze pozostanie niezmieniona.

Właściwie to dążenie, wspomnienie i pamięć, świat na trzech słoniach. Wszystkie te rzeczy, które są ze mną. Uczucie robienia czegoś tylko po to, by nie mówić i nie robić rzeczy, którymi raczej jestem. Wszyscy to robimy, żeby chronić wspomnienia. Stare fałszywe wierzenie, że jedno z dwóch – wyobrażenie/rzeczywistość – może być żywe zawsze.

Zdjęcia żyją (w sposób, w jaki je znamy) głównie dlatego, że my musimy umrzeć. Zapisz swoje piosenki, nie ma zbyt wiele czasu na analizy.

W swojej pracy koncentruję się na pojedynczych twarzach, gestach, pantomimie uczuć i relacji. Moja praca jest fotograficzną interpretacją rzeczywistości, w swoich założeniach nie ma celów dokumentalnych w tradycyjnym rozumieniu. Elementy reprezentacji są często sprowadzone do kształtów, miękkich linii, łącząc sytuacje z różnych miejsc i czasów w jedną historię. Staram się, aby moje fotografie były pajęczyną symboli bez wytyczania głównej drogi interpretacji. To wypełniony emocjami obraz doświadczeń. Emocje własne przełożone na świat zewnętrzny bezpośrednio i gwałtownie.

W cyklu White Elephants 2, który przechodził liczne metamorfozy, stawiam pytania o zmiany, jakie zachodzą w rzeczywistości przekształconej przez emocje i osobiste spojrzenie. To opowieść o stawaniu się, uczeniu się i dojrzewaniu. Dysonanse pomiędzy wspomnieniami, a teraźniejszością, a także realną osobą, czy miejscem, a naszym wyobrażeniem.

Cafe Foto 102
Piotrkowska 102
godziny otwarcia
pn-pt: 10.00-1.00
sb: 12.00-3.00
nd: 15.00-1.00

wernisaż: 08.05, godz. 19.00
wystawa czynna w dniach: 04.05-22.05