IMPREZY

6.05 PIĄTEK
22.30 TAKE ME MINI party, wernisaż wystawy Press Only, Centrum Kultury Kreatywnej – Eternia (Stara Szwalnia), Sienkiewicza 65

Magazyn TAKE ME oraz marka MINI zapraszają 6 maja do Starej Szwalni na swoją imprezę w ramach Fotofestiwalu.
Imprezie towarzyszy wystawa zdjęć największych gwiazd i najciekawszych osób, które do tej pory gościły w Magazynie TAKE ME.

Tego wieczoru zagra Tech Dżem, który po pięciu warszawskich imprezach i jednej wycieczce zagranicznej na Cypr przybywa do Łodzi!

Ekipa w składzie Leveuho, Little Mike (dj’s), Kuba Andruchów, Kuba Bruszewski, Olgierd Dokalski (instrumenty) i Matemito (vj) tradycyjnie wytrzęsie ze swojego imprezowego słoika najlepsze brzmienia tech, minimal i deep, zgrabnie połączy je z dzikimi popisami instrumentalnymi i doprawi szalonymi ruchomymi obrazami. To sprawdzony przepis na doskonałą imprezową konfiturkę, która tym razem będzie podawana w ramach Fotofestiwalu.

Eksportowanie idei odważnego łączenia brzmień klubowych z żywymi instrumentami na zasadzie luźnej muzycznej sesji było jednym z marzeń twórców Tech Dżemu, możecie więc być pewni, że zagrają nie na 150%, co robią regularnie, ale na całe 200%. I jak zwykle będą całkowicie nieprzewidywalni nawet dla samych siebie…
www.take-me.pl

WSTĘP NA IMPREZĘ TYLKO Z KARNETEM FOTOFESTIWALOWYM!

7.05 SOBOTA
10. URODZINY FOTOFESTIWALU

Fotofestiwal kończy już 10 lat. Zapraszamy więc na imprezę urodzinową. Spotykamy się 7 maja w Muzeum Książki Artystycznej przy ul. Tymienieckiego 24.

Zaczynamy o godzinie 21.00 wernisażem łódzkiej Grupy Poza, która współtworzyła z nami pierwszą edycje Fotofestiwalu. Ważnym wydarzeniem będzie prezentacja tegorocznego programu Grand Prix. Podczas pokazu slajdów muzyką na żywo zobaczymy prace 11 artystów – więcej informacji. Muzykę do pokazu przygotuje zespół Blisko Pola. Swoją nową instalację nową z cyklu Błyskotki zaprezentuje także Ked Olszewski. Przez całą imprezę będzie grał Dj Lazzy L, a koło północy zagra specjalnie dla Was i dla Nas L.Stadt!

A poza tym: ognisko, grill, stare zdjęcia i dużo wspomnień…

WSTĘP NA IMPREZĘ TYLKO Z KARNETEM FOTOFESTIWALOWYM!

Plan imprezy:
21.00 – wernisaż Poza-Obrazem,  grupy Poza
21.30 – prezentacja instalacji Błyskotki Krzysztofa Keda Olszewskiego
22.00-22.50 – pokaz slajdów z muzyką na żywo. Prezentacja prac artystów z programu Grand Prix Fotofestiwal
artyści: Agata Witkowska, Alfonso Almendros Jaén, Ivan Mikhaylov, Jérémie Souteyrat, Leon Foggitt, Markus Henttonen, Miloushka Bokma, Pascale Peyret, Rebecca Dagnall, Stefaan van Biesen, Yauhen Zaluzhny,
muzyka: Blisko Pola
22.50-24.00 – Dj Lazzy L
24.00-1.30 – koncert zespołu L.Stadt
1.30 – Dj Lazzy L

Jak widzicie warto być!!!

Partnerem imprezy urodzinowej jest firma Nervous.