Street Creative Photo, czyli jak montować kadrem?

TEMAT: Street Creative Photo, czyli jak montować kadrem?

OPIS:

Street Creative Photo to polowanie na ciekawy kadr, zaskakujący układ planów, nietypowe zdarzenie. Pomysł i szybkość reakcji w decydującym momencie są tu kluczowe. Obrazy powstają spontanicznie, bez planu i przygotowań. To impuls podpowiada Ci, że warto tą chwilę uwiecznić na zdjęciu. W ciągu kilku sekund wyciągasz aparat i tworzysz coś niepowtarzalnego. To zabawa fotografią, otwartość i poszukiwanie inspiracji w każdym miejscu i czasie. Uczestnicy warsztatu będą mogli zarówno poznać teorię, jak i sprawdzić się w robieniu zdjęć Street Creative podczas części praktycznej warsztatu, która odbędzie się na ulicach, w podwórkach i pałacach Łodzi. Warsztat zakończy się podsumowaniem i omówieniem wykonanych przez uczestników zajęć zdjęć.

AGENDA:

Co to jest Street Creative Photo i decydujący moment.
Sztuka patrzenia.
Opowiadanie historii obrazem.
Kompozycja obrazu fotograficznego (podstawy kompozycji obrazu, mocne punkty zdjęcia, reguła trójpodziału, wieloplanowość, perspektywa).
Rodzaje naturalnego światła (zmienność w ciągu doby, barwa, kontrastowość/miękkość, kierunek padania, rozproszenie i odbicie światła w naturze, światło boczne, tylne i przednie).
Technika, czyli czym fotografować: aparat, obiektywy, akcesoria.
Środki fotograficzne (głębia ostrości, czas naświetlania, ekspozycja, kąt widzenia obiektywu).

Uczestnicy warsztatów będą mogli bezpłatnie wypożyczyć i przetestować aparaty firmy Samsung, m.in. wyróżniony przez EISA model EX1 wyposażony w jasny – f/1,8-2,4, szerokokątny obiektyw 24-72 mm oraz innowacyjne aparaty serii NX wraz systemem intuicyjnych obiektywów i-Function i akcesoriów.