JÉRÉMIE SOUTEYRAT

urodził się w 1979 roku w Vénissieux (Francja), mieszka w Tokio (Japonia)
www.jeremie-souteyrat.com

Magister inżynier mechaniki, studia ukończył w 2001 r. Wkrótce potem rozpoczął pracę w firmie i zaczął fotografować podczas podróży. W 2005 r. pojechał do Japonii, w której zakochał się od pierwszego wejrzenia. Postanowił skoncentrować się na fotografii, czego efektem było przygotowanie reportażu o młodych afgańskich imigrantach w Paryżu, opublikowanego w licznych francuskich gazetach i magazynach oraz nominowanego do nagrody Bourse du Talent Kodak/Photographie.com (nagroda dla młodych fotografów).

Chcąc odkryć nową kulturę i drogę życia, Jérémie rzucił pracę i osiedlił się w Japonii. Obecnie mieszka w Tokio, gdzie wykonuje zlecenia dla najbardziej prestiżowych francuskich i europejskich czasopism i magazynów („Le Monde”, „Libération”, „Elle”, etc.) – reportaże dokumentalne, portrety oraz fotografię architektury. W każdej z tych dziedzin skupia się na ludziach i szuka inspiracji u azjatyckich reżyserów filmowych, takich jak Hou Hsiao Hsien czy Edward Yang.

Jego zdjęcia były prezentowane podczas wielu festiwali międzynarodowych, m.in. Voies Off w Arles (Francja), Phnom Penh Photo (Kambodża) czy Days Japan (Japonia).