29.05.2019 „Futerał” Anny Orłowskiej w Galerii Bałuckiej

Do otwarcia festiwalu równo dwa tygodnie, ale już teraz Łódź zaczyna wypełniać się fotografią dzięki lokalnym galeriom i instytucjom.

Od zeszłego tygodnia w Muzeum Włókiennictwa można oglądać wystawę zbiorową Wątki i sploty. Dzisiaj z kolei zapraszamy na godzinę 17:00 do Galerii Bałuckiej, gdzie Anna Orłowska zaprezentuje projekt Futerał, na którym uwieczniła wnętrza zamków i magnackich pałaców. Wystawę tę wspiera Fotofestiwal także dlatego, iż Anna Orłowska została wybrana w 2018 jako Talent międzynarodowej Platformy Futures.

Kolejny wernisaż – retrospektywnej wystawy poświęconej wątkowi narodowo-wyzwoleńczemu obecnemu w twórczości członków Łodzi Kaliskiej na przestrzeni 40 lat – 6 czerwca. Zapraszamy do Ośrodka Propagandy Sztuki na Paradę wieszczów.

Dzień później swoje wnętrza otworzy Akademia Sztuk Pięknych na prezentację prac Jana Kazimierza Barnasia i Wojciecha Kamerysa, dwóch studentów uczelni, dla których podróże po Izrealu i Kazachstanie stały się inspiracją do pracy twórczej i projektu zatytułowanego Ziemia niczyja.

8 czerwca o 19:00 Galeria Wschodnia otworzy wystawę Trzy Igora Omuleckiego, Jerzego Grzegorzewskiego i Arkadiusza Sylwestrowicza, a półtorej godziny później w Pracowni Portretowej będzie można oglądać prace Kuby Stępnia11 czerwca do galerii Odlot zaproszą Agata Hejchman i podopieczni wspólnoty Dom na Osiedlu – artyści i bohaterowie projektu Odlot.

Dzień przed otwarciem festiwalu w Galerii Małej Czarnej Akademia Sztuk Pięknych otworzy wystawę Adriana Jaszczak Genghisids, a 13 czerwca o 17:00 nastąpi otwarcie wystawy Energia czasu – z archiwum Veoliw Centrum Nauki i Techniki Ec1 – w starej elektrociepłowni zobaczymy archiwalne fotografie Wiktoria Jekimenki i współczesne kadry tych samych miejsc – ich autorem jest Stefan Brajter, specjalista od łódzkich refotografii. Podczas tegorocznego Fotofestiwalu refotografie można oglądać w trójwymiarze.

Kolejne wydarzenia partnerskich galerii (m.in. Muzeum Książki Artytycznej, Galerii FF, Punkt Odbioru Sztuki, Szkole Filmowej, WI-MIe i wielu innych) możecie śledzić w zakładce Harmonogram na naszej stronie internetowej, a pełen spis wystaw towarzyszących znajdziecie w zakładce Wystawy. Do zobaczenia na wernisażach!

 

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Patronat medialny

Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016