Wątki i sploty, wystawa zbiorowa

Wątki i sploty z jednej strony stanowią podstawę konstrukcji tkaniny, decydują o jej materialności oraz wytrzymałości, z drugiej zaś mogą wpływać na przebieg i jakość życia jednostki.

Wystawa pracowników i przyjaciół Katedry Fotografii i Multimediów Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi:
Anita Osuch, Dagmara Bugaj, Marek Domański, Agnieszka Chojnacka, Dominika Sadowska, Maciej Rawluk, Michał Jankowski, Maciej Bohdanowicz, Artur Chrzanowski, Łukasz Ogórek&Małgorzata Górska-Ogórek, Anna Bąk&Weronika Bet
kurator: Artur Chrzanowski

Wątek i splot stanowią podstawę konstrukcji tkaniny, decydują o jej materialności oraz wytrzymałości. Z drugiej strony rozmaite sploty okoliczności oraz wątki losu łączą ludzi, wpływają na wybory życiowe lub narzucają egzystencjalne rozwiązania. Niewątpliwie mają wpływ na przebieg i jakość naszego życia na każdym etapie, pozostają w pamięci, wywołują wspomnienia.

Prezentowane na wystawie prace stanowią interpretację owych charakterystycznych dla obszaru tkaniny terminów – to wizualne opowieści ujęte w kontekst wzajemnych korelacji, poplątania, zbiegu okoliczności lub dokonanych wyborów. Niekiedy wynikają z osobistych doświadczeń, innym razem są przejawem obserwacji codzienności. Bywa, że te indywidualne bądź zbiorowe doświadczenia zawierają jakiś nadzwyczajny, nadprzyrodzony wręcz aspekt, który wymyka się spod kontroli i pozostaje poza zrozumieniem, a jego materializacja staje się fetyszem lub amuletem. Bywa, że nici losu, swobodne wątki, ciągi zdarzeń zaciskają się w sploty trudne do rozwiązania.Otwarcie wystawy: 18.05, 16:00
Miejsce: ul. Piotrkowska 282, Centralne Muzeum Włókiennictwa
Godziny otwarcia: 18.05-21.07 wt, śr, nd: 9:00-17:00; czw, pt, sb: 12:00-19:00
Oprowadzanie kuratorskie i spotkanie z artystami: 30.06, 15:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Patronat medialny

Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016