Grzegorski, Omulecki, Sylwestrowicz, Trzy

"Prace prezentowane na wystawie nie stanowią samodzielnej jakości. Stanowią jednak pretekst do autonomicznego budowania narracji lub kreowanych przez autorów nowych bytów i znaczeń."

Jerzy Grzegorski (ur. 1955 r. w Łodzi.)
Studia : PWSSP w Łodzi 1975-1980 (obecnie Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego). Dyplom w roku 1980 na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Autor instalacji, rzeźb, obiektów fotograficznych, rysunków oraz sztuki site-specific. Wystawiał prace w wielu galeriach publicznych i prywatnych w kraju: m.in. w Lublinie, Łodzi, Wrocławiu, Koszalinie, Zielonej Górze, Warszawie oraz za granicą, miedzy innymi brał udział w wystawach: „Polski  drzeworyt współczesny” w Schweitzingen w Niemczech, w I Biennale „Grafika Europejska” w Grenoble, w „Site-Ations” – Artists’ Project w Cardiff, w „Under One Roof” w Podevill w Berlinie, w V Edycji Konstrukcji w Procesie „Coexistence” w Mitze Ramon w Izraelu, „Another Language” w Muzeum Sztuki Współczesnej w Hajfie, w VI Edycji Konstrukcji w Procesie w Melbourne. W 1990 roku jest współzałożycielem Międzynarodowej Fundacji „Konstrukcja w Procesie”, której jednym z głównych celów było powołanie w Łodzi Muzeum Artystów oraz tworzenie i organizowanie kolejnych edycji Konstrukcji w Procesie. Współzałożyciel I współprowadzący (wraz z Adamem Klimczakiem) od roku 1984 Galerię “Wschodnia” w Łodzi. Za swoją działalność artystyczną oraz za promocję młodej sztuki polskiej w 1990 roku otrzymał nagrodę Ministerstwa Kultury i Sztuki. Był stypendystą Fundacji Krasner-Pollok (1995) w Nowym Jorku oraz w latach 1989–1994 stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Kurator wielu wystaw sztuki polskiej i zagranicznej. Prace w zbiorach: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Hajfie (Izrael). Kolekcji Banku Światowego w Waszyngtonie (USA), Biura Wystaw Artystycznych w Łodzi, kolekcji „Moje Archiwum” Andrzeja Ciesielskiego, kolekcji fotografii Dariusza Bieńkowskiego, w „Galerii Wymiany”Józefa Robakowskiego.

Igor Omulecki (ur.  w 1973 roku w Łodzi)
Artysta wizualny, fotograf i pedagog. Zasłynął rewolucjonizując prasowy portret fotograficzny, tworząc do magazynów ikoniczne portrety kluczowych postaci polskiej kultury. Jego prace charakteryzują się wyjątkową różnorodnością, w ostatnich latach skupiają się głównie na kwestii percepcji wzrokowej i nowej formy obrazowania. Od dzieciństwa związany ze szkołą filmową i środowiskiem artystycznym Łodzi. Studiował na Wydziale Operatorskim w Łódzkiej Szkole Filmowej, a od 1998 roku jest aktywnym i odnoszącym sukcesy fotografem. Współpracuje z czołowymi galeriami, wydawnictwami i agencjami. Jego dorobek obejmuje kilkaset publikacji prasowych i dziesiątki wystaw. Twórczość Omuleckiego wystawiana była m. in. w Barbican w Londynie, The Centre for Contemporary Art w Tel Avivie, Matadero w Madrycie, Muzeum Narodowym Zachęta i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury oraz Miasta Stołecznego Warszawy. Nagrodzony min. w konkursach: IPA Award, PMH, ExhibitA, Photolucida Critical Mass, Cannes Lions, Europe’s Premier Creative Award. Prace artysty znajdują się min. w kolekcji Jankilevitsch Collection, Zachęty w Szczecinie i wielu innych. W 2018 roku doktoryzował się w dziedzinie fotografii na Akademii Sztuki w Szczecinie gdzie obecnie prowadzi pracownię Fotografii Kreacyjnej i Fotomediów.

Arkadiusz Sylwestrowicz (ur. 1971 w Łodzi)
Studiował na ASP w Gdańsku.  Obecnie prowadzi pracownię Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych na Wydziale Malarstwa w ASP w Gdańsku. Reprezentuje ten rodzaj abstrakcji , w którym sztuka zajmuje się samą sobą . Tworzy dzieła malarskie,filmy wideo,obiekty. Prowadzi eksperymenty z materią obrazu, poszukuje nowych, nieznanych wcześniej sposobów malowania. Skłania się do wymiaru sensualnego. W ostatnich latach rozwija cykl „dźwiękobrazów”, będących transmedialnym dialogiem malarstwa z dźwiękiem. Wykorzystuje m.in. specjalny algorytm, za pomocą którego przekłada obraz malarski na pasmo dźwięków,który potem jest opracowywany przez kompozytora i tworzy przestrzeń muzyczną wystawy.Otwarcie wystawy: 08.06, 19:00
Miejsce: ul. Wschodnia 29 m 3, Galeria Wschodnia
Godziny otwarcia: 9.06-22.06 17:00 -19:00 i do telefonicznego uzgodnienia (+48 793 434 420)
Finisaż - 22.06. 19:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Patronat medialny

Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016