Jan Kazimierz Barnaś, Wojciech Kamerys, Ziemia niczyja

To teren niekontrolowany, miejsce potencjalnej konfrontacji, obszar pozornie pozbawiony właściwości, przestrzeń do zawłaszczenia, zatem pełna potencjalnych napięć - pozornie amorficzny obszar przejścia.

Ziemią niczyją jest obszar leżący między pozycjami stron konfliktu. To teren niekontrolowany, miejsce potencjalnej konfrontacji, obszar pozornie pozbawiony właściwości, przestrzeń do zawłaszczenia, zatem pełna potencjalnych napięć – pozornie amorficzny obszar przejścia. Niewielu się tam wybiera i jeszcze mniej wraca. Ci, którym się udało, przynoszą historie o tym czego doświadczyli przekraczając różnego rodzaju granice. Ziemia niczyja w dobie postinternetu, w dobie hybrydowych, niewidzialnych wojen, może czaić się wszędzie. Dwóch młodych artystów, studentów ASP w Łodzi odnalazło ją w Kazachstanie i Izraelu. Fotografowie przejechali setki kilometrów po tych dwóch krajach. W efekcie powstały cykle czarno-białych widoków gotowych do zawłaszczenia. Ich prace są jednocześnie obiektywnym zapisem i osobistą interpretacją fragmentów rzeczywistości. Wciągają widza w przestrzeń pustki i osamotnienia, wprowadzają w nieznany, groźny i dziwny świat, czekający na odkrywców jego potencjalnych znaczeń.

Wojciech Kamerys (ur. 1994 r,) – student specjalności Fotografia i Multimedia, Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Działania artystyczne oparte na fotografii, w połączeniu z innymi mediami. Uczestnik wielu wystaw w Łodzi, Gdyni i Bydgoszczy. Współpracuje z Akademią Muzyczną oraz Szkołą Filmową w Łodzi. Poruszają tematy relacji człowieka i architektury, funkcji światła i cienia w klasycznej fotografii srebrowej.

Jan Kazimierz Barnaś (ur. 1991 r. w Sandomierzu, teraz na stałe związany z Łodzią) – student Wydziału Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi w specjalności Fotografia i Multimedia.
W swoich pracach bardzo często podejmuje temat destrukcji obrazu fotograficznego. Poza fotografią jego głównym zainteresowaniem jest film i sztuka video.
Jako autor zdjęć filmowych na swoim koncie ma kilkanaście etiud, video-artów, animacji, teledysków, a także formy długometrażowe.Otwarcie wystawy: 7.06, 18:00
Miejsce: ul. Piotrkowska 68, Galeria ASP
Godziny otwarcia: 7.06-21.06, wt-sb: 11:00-18:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Patronat medialny

Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016