22.08.2020 Ostatni weekend I części festiwalu

fot. Łukasz Szeląg

To ostatnie dwa dni, aby obejrzeć wystawy z Programu Głównego oraz… trochę się poruszać.

Największa część tegorocznego Fotofestiwalu dobiega końca, zatem jest to ostatnia szansa na kontakt z nietypowymi, odważnymi i autorskimi kolekcjami, które tworzą trzon tegorocznego Programu Głównego. Zapraszamy dziś i jutro od 12 do 21 (przerwa techniczna między 15 a 16) do Art_Inkubatora na Tymienieckiego 3, gdzie obejrzycie wystawy Autoportret XX wieku z kolekcji Jean-Marie Donata, Przeszłość należy do Ciebie! z kolekcji Fortepan i ooo’s & ii’s przygotowaną dla nas przez W.M. Hunta. Zamknięte już wystawy z Programu Otwartego możecie oglądać w wersji online – tak jak wszystkie pozostałe – aż do października. Są one dostępne w zakładce 👉 Wystawy na naszej stronie internetowej.

To także dwa ostatnie dni na obejrzenie dwóch filmów Magdy Hueckel i Tomasza Śliwińskiego. Nasza klątwa to poruszający, bardzo osobisty dokument o narodzinach dziecka autorów filmu i o chorobie, z którą muszą się zmierzyć. Dokument (nominacja do Oscara w 2015 roku) można go oglądać do niedzieli bezpłatnie na stronie 👉 Ninateka.pl . Na platformie👉Mojeekino.pl z kolei najnowszy film twórców – fabuła z Bartoszem Bielenią (znanym z filmu Boże ciało), który wciela się we wchodzącego w dorosłość chorego – cierpiącego na tzw. Klątwę Ondyny; gdy chory zasypia, organizm przestaje oddychać. Bardzo polecamy ten seans, gdyż opłata 5zł za bilet-cegiełkę jest jednocześnie wpłatą na cel charytatywny – wyprodukowanie leku na tę bardzo rzadką, wciąż nieuleczalną chorobę.

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie pożegnali Was z przytupem. W sobotni wieczór widzimy się w Kipiszu na pokazach slajdów przy dźwiękach znanej łódzkiej tanecznej inicjatywy:👉 Jazztko. W niedzielę, w tym samym miejscu na rozruszanie kości grill oraz… Turniej Badmintona i Tenisa Stołowego z nagrodami specjalnie wybranymi z naszych fotofestiwalowych archiwów.

Pamiętajcie jednak, że to nie koniec – przez cały miesiąc możecie oglądać wystawy, które zaprezentowaliśmy w sierpniu, w wersji wirtualnej na naszej stronie internetowej. A już 2 października otwieramy wystawę zamykającą Program Główny: Płonący dom z kolekcji Antoine’a de Galberta w ms1 w Łodzi oraz wystawy towarzyszące przygotowane przez Uniwersytet Łódzki w partnerstwie z Akademią Sztuk Pięknych i Szkołą Filmową – w budynku z Motylem na Sienkiewicza 21.

Do zobaczenia!

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra Festiwalowe

Partner Technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Partner Tłumaczeniowy

Partner Hotelowy

Partnerzy

Wystawy Towarzyszące

Fotofestiwal 2019 Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017