24.06.2018 Niedziela na Fotofestiwalu

Claudius Schulze

Wystawy czekają na Was jeszcze przez tydzień w Art_Inkubatorze i OFF Piotrkowska, a dzisiejszy dzień jest ostatnią szansą na osobiste spotkanie z ich twórcami. Niedziela upłynie nam pod znakiem spotkań, debat i dyskusji oraz fotografii na wielkim ekranie.

O 15:30 Claudius Schulze opowie o swojej podróży wzdłuż wybrzeży Europy, pracy nad projektem State of Nature i będzie to jedyna okazja obejrzeć prace z poprzednich projektów artysty. Prezentacja połączona z dyskusją odbędzie się w sali teatralnej w Art_Inkubatorze, w budynku C ale UWAGA! ZACZYNAMY W PRZESTRZENI WYSTAWY, na I piętrze. Więcej o wystawie można przeczytać TUTAJ.

W tym samy miejscu, godzinę później, obejrzymy imponujące kolaże z oceanicznych śmieci i inne projekty Mandy Berker. TUTAJ przeczytacie więcej o jej dwóch projektach, które pokazujemy w ramach programu Ludzka Natura.

O 17:00 widzowie mogą spotkać się w Muzeum Książki Fotograficznej z Hubertem Humką, autorem wystawy i książki fotograficznej, która miała premierę na Fotofestiwalu, Death Landscape.

A o 18:00 seans pierwszego filmu o fotografii w tegorocznym programie. Mistrz i Tatiana opowiada o niesamowitej historii życia litewskiego fotografa Vitasa Luckusa. Po spotkaniu odbędzie się spotkanie z reżyserką filmu, Giedrė Žickytė i Ievą Meilute-Svinkuniene – historyczką sztuki, specjalistką w dziedzinie litewskiej fotografii. Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Więcej o filmie: TUTAJ

master_and_tatyana_still_1_Fotofestiwal2018

kadr z filmu Mistrz i Tatiana, reż. Giedre Zieckyte

 

Do zobaczenia!

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner hotelowy

Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015