24.08.2020 Pierwsza część festiwalu za nami

fot. Łukasz Szeląg

Pierwsza część festiwalu dobiegła końca. Dziękujemy za uczestnictwo i zaufanie oraz tak liczną frekwencję!

Po 18 dniach przyszedł czas na chwilę przerwy – tylko po to, żeby spotkać się z Wami już w październiku. Wtedy zapraszamy na otwarcie ostatniej wystawy z Programu Głównego, czyli Płonący dom z kolekcji Antoine’a de Galberta, w Muzeum Sztuki w Łodzi ms1. Także wybrane galerie miejskie zaproszą na wystawy towarzyszące – w tym otworzymy raz jeszcze budynek z Motylem przy Sienkiewicza 21.

To była wyjątkowa edycja, podczas której, pomimo przeciwności mogliśmy też wynieść wiele nowej wiedzy i doświadczeń. Nasza duma: Photo-Match, czyli Zupełnie Inny Przegląd Portfolio odbył się w wersji online w partnerstwie z Miesiącem Fotografii w Krakowie. Dzięki temu zwiększyliśmy nasz zasięg, a także spotkaliśmy się z artystami i kuratorami z wielu krajów. Ograniczyliśmy liczbę wydarzeń, by skupić się na samych wystawach – opłaciło się. Pomimo nietypowych czasów, nasze wystawy odwiedziło tyle samo widzów, co w latach poprzednich! Dziękujemy bardzo za to! Wciąż możecie je oglądać w wersji wirtualnej na podstronach poszczególnych wystaw (wystawa W.M. Hunta już niedługo!) tutajZmieniliśmy także część naszych działań komunikacyjnych i oparliśmy je o bezpośrednią współpracę z twórcami i artystami. Dlatego w oczekiwaniu na jesienną część festiwalu polecamy powrót do lektur i audycji:

👉 Objet trouvé na śmietniku, czyli o tym, jak kolekcjoner może zrehabilitować śmieci – artykuł Kory Kowalskiej

👉 Czy kolekcja ma płeć? – historia kolekcji Donaty Pizzy

👉 Felieton Olgi Drendy o kolekcjach fotografii wernakularnej

👉 Kolekcje w muzyce – seria audycji w Radio Kapitał

Odbyły się pokazy filmowe zarówno na sali widowiskowej (pokazy złych filmów w partnerstwie z Pleśń), pod chmurką (w partnerstwie z Polówką) jak i w Internecie (filmy Magdy Hueckel i Tomasza Śliwińskiego) – ze zbiórką pieniędzy na ważny cel. Wróciliśmy do tradycji fotospacerów, tym razem na tarasie widokowym Hi Piotrkowska, które niezmiennie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Spotkaliśmy się przy kawce z książką fotograficzną. Jako organizator zdobyliśmy nowe doświadczenie w produkcji… zawodów sportowych! Efekt? Tym razem edycja była bezapelacyjnie inna niż poprzednie i niezmiernie wyjątkowa!

Dziękujemy wszystkich zaangażowanym artystom, kuratorom, partnerom, instytucjom, pracownikom i wolontariuszom za wsparcie i aktywny udział w tegorocznym Fotofestiwalu – Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Łodzi. Widzimy się w październiku!

06.07.2020 Lodz Fotofestiwal 2020 Fot: Lukasz Szelag

06.07.2020 Lodz Fotofestiwal 2020 Fot: Lukasz Szelag

06.07.2020 Lodz Fotofestiwal 2020 Fot: Lukasz Szelag

06.07.2020 Lodz Fotofestiwal 2020 Fot: Lukasz Szelag

07.07.2020 Lodz Fotofestiwal 2020 Fot: Lukasz Szelag

08.07.2020 Lodz Fotofestiwal 2020 Fot: Lukasz Szelag

08.07.2020 Lodz Fotofestiwal 2020 Fot: Lukasz Szelag

👉 Pełna fotorelacja z festiwalu.

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra Festiwalowe

Partner Technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Partner Tłumaczeniowy

Partner Hotelowy

Partnerzy

Wystawy Towarzyszące

Fotofestiwal 2019 Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017