Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025! Festiwal za nami. Do zobaczenia w czerwcu 2025!
Spotkania
Żałoba po stracie bliskiej osoby | spotkanie online

Żałoba po stracie bliskiej osoby | spotkanie online

DATA
22.06
GODZINA
17:00

Rozmowa na temat żałoby po stracie bliskiej osoby – Anja Franczak (IDŚ) i Grzegorz Wełnicki. Spotkanie w ramach wystawy Grzegorza Wełnickiego „NO’AM”.

Instytut Dobrej Śmierci to przestrzeń dialogu i edukacji o umieraniu, śmierci i żałobie. Na naszych spotkaniach, szkoleniach i warsztatach możesz zbliżyć się do tematów, na które w życiu codziennym często jest za mało miejsca. W Instytucie Dobrej Śmierci rozmawiamy o życiu i śmierci w sposób czuły, świadomy i wspierający. Wierzymy, że takie refleksje mogą wzmocnić w nas poczucie ugruntowania, wdzięczności i szacunku.

Anja Franczak – założycielka Instytutu Dobrej Śmierci
Zajmuje się edukacją w obszarze śmierci i żałoby. Wspiera osoby na ostatnim etapie życia, osoby w żałobie oraz tych, którzy im towarzyszą poprzez konsultacje indywidualne, szkolenia i warsztaty. Ważną rolę w jej pracy odgrywają rytuały. Jako celebrantka / mistrzyni ceremonii tworzy i prowadzi osobiste rytuały pożegnania i humanistyczne ceremonie pogrzebowe. Szkoliła się w Heidelbergu w Instytucie Duszpasterstwa Klinicznego (Institut für Klinische Seelsorgeausbildung) i jest profesjonalną towarzyszką w żałobie certyfikowaną przez Federalne Stowarzyszenie Towarzyszenia w Żałobie w Niemczech (Bundesverband Trauerbegleitung e.V.). Jako doula umierania i certyfikowana instruktorka międzynarodowej inicjatywy Kursów Ostatniej Pomocy (Letzte Hilfe) zajmuje się edukacją o procesie umierania i wspiera rodziny, które opiekują się bliską osobą na ostatnim etapie życia. / anjafranczak.com, instagram.com/anja.franczak

Grzegorz Wełnicki
Zdjęcie Josephine – Filipinki cierpiącej na rzadką chorobę skóry – w stroju „Dziewczyny z Perłą” Vermeera ukazało się w 2013 w „Wysokich Obcasach” i do dziś jest jedną z najbardziej pamiętnych okładek polskich magazynów. Pozostałe fotografie z wyprawy Wełnickiego na Filipiny zostały wydane wraz z tekstem Wojciecha Tochmana w książce „Eli, Eli” (wyd. Czarne), a artysta ma na koncie jeszcze wiele okładek magazynów, m.in. dzięki działaniom w Rats Agency i Archiwum Protestów Publicznych (grupa była nominowana do Paszportów Polityki). Swoją pracę artystyczną w dużej części poświęcił tematowi śmierci. Część projektów pokazywana była m.in.: podczas festiwali takich jak: W ramach Sopotu, Photo Is:rael i Verzasca Foto Festival w Szwajcarii. Wystawa „No’am” na łódzkim Fotofestiwalu będzie premierową odsłoną wielu zdjęć i zwieńczeniem dużej części pracy artysty z tym tematem. Prace Wełnickiego pokazywane były m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, galerii Pauza w Krakowie, ukazały się także w:  „British Journal of Photography”, „Frieze Magazine”, „Life Framer”, „Magazyn Szum”, „DOC! Photo Magazine”, „GUP Magazine”. / www.grzegorzwelnicki.com

 

Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM.

LINK DO SPOTKANIA

Identyfikator spotkania: 950 3599 3644
Kod dostępu: 084132

INNE WYDARZENIA