WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023!
Filmy
EXTRA POLÓWKA – film: Midsommar

EXTRA POLÓWKA – film: Midsommar

DATA
16.06
GODZINA
21:00
MIEJSCE
Fuzja - kotłownia, Milionowa 6a

Dzień świąteczny w mrocznym wydaniu dla wszystkich sympatyków mocniejszych doznań. Jeden z najgłośniejszych europejskich thrillerów ostatnich lat pokażemy w wyjątkowej przestrzeni dawnej kotłowni fabrycznej. Na wydarzenie zapraszamy z właścicielem inwestycji – Fuzją oraz partnerem kinowym – Polówką.

O filmie:

Grupa przyjaciół postanawia wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót. 

Midsommar to gatunkowe spojrzenie na niebezpieczną twarz niektórych wspólnot zwanych kultem. Pokaz uzupełnia tegoroczny program wystaw głównych pt. WSPÓLNOTA.

EXTRA POLÓWKA film: Midsommar, reż. Ari Aster, USA 2019, 141’

INNE WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ