WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023! WYSTARTOWAŁ OPEN CALL 2023!
Spotkania
Galeria Czynna, „BezCzynna” – spotkanie

Galeria Czynna, „BezCzynna” – spotkanie

DATA
19.06
GODZINA
16:00
MIEJSCE
Galeria Czynna, Wschodnia 32

Nadprodukcja, nadwyżka, nadpodaż, nadkomplet, naddatek, przerost, hipertrofia, zbytek, przepełnienie, przeciążenie… Jest wiele powodów, które zadecydowały o tym, że Czynna zmieni się w BezCzynną.

Choć Czynna nie utożsamia się z pasywnością, biernością, bezruchem, poetbezczynem, martwotą, impotencją, gnuśnością, apatią, marazmem, bezwolnością, nygusostwem, odrętwieniem, inercją, bezwładem, zastojem, stagnacją, jałowizną, immobilizmem, obłomowszczyzną, letargiem, kwietyzmem, próżniactwem i niechęcią do czynu…

…to tym razem chcemy Was zaprosić w tajemnicze miejsce, gdzie wspólnie nie będziemy robić niczego. Czasami wspólnota, solidarność i wsparcie polegają na tym, by samemu wycofać się z czynu i umożliwić go innym. Zróbmy to razem, a budżet na realizację wystawy przekażemy wybranej przez nas ukraińskiej artystce lub artyście. Jej/jego nazwisko ogłosimy na miejscu.

__________

Galeria Czynna (Ogórek / Polak / Załuski) to partyzanckie przedsięwzięcie samoorganizacyjne i alterinstytucjonalne. Naszym celem jest realizacja krótkotrwałych zdarzeń artystycznych oraz artystyczno-społecznych w przestrzeniach, które nie muszą być związane ze sztuką, ale są interesujące, dostępne i pasują nam do danego konceptu. Galeria Czynna narodziła się z wkurwu. Jest czynna nieregularnie, raczej sporadycznie, po godzinach, zawsze wtedy, gdy coś się w niej dzieje.

INNE WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ