Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok!
otwarcie wystawy
Otwarcie wystawy: Elisa Azevedo, Evgenia Emets, Margarida Reis Pereira, Maria Oliveira, Nuno Barroso, Sam Mountford, SUSTENTAR (BIENNALE IN PORTO)

Otwarcie wystawy: Elisa Azevedo, Evgenia Emets, Margarida Reis Pereira, Maria Oliveira, Nuno Barroso, Sam Mountford, SUSTENTAR (BIENNALE IN PORTO)

CZAS
09.06 20:00
MIEJSCE
Galeria Ogrodowa8, Ogrodowa 8

Sustentar to platforma stworzona przez Ci.CLO w celu promowania rozwoju projektów wideo i fotograficznych, które oferują artystyczny punkt widzenia eksperymentalnych inicjatyw w obszarze zrównoważonego rozwoju. Ta pierwsza edycja prezentuje prace sześciu artystów i ich osobiste podejście do sześciu inicjatyw w Portugalii, które definiują siebie jako zrównoważone propozycje odnowienia interakcji z naszą planetą.

Full of Light, Elisa Azevedo
Wizualna eksploracja doświadczeń związanych z integracją systemów przechwytywania światła słonecznego w sieci elektrycznej Évory w celu stworzenia samowystarczalnego energetycznie miasta. Obrazy Full of Light wychwytują i wyrażają światło słoneczne, przywłaszczając sobie optyczne zjawisko pochłaniania i odbicia.

Art of Shading the Sun, Evgenia Emets
Art of Shading the Sun odnosi się do synergii powstałych na przestrzeni wieków między społecznością a krajobrazem. To spojrzenie, które patrzy na nas z Mértoli w roku 2121, aby podkreślić nasze sprzeczne praktyki i kontrastować z różnymi podejściami, takimi jak eksploracje ekstraktywistyczne i podejścia regeneracyjne, które teraz próbują rozwiązać problem poważnego pustynnienia w Alentejo.

Today, Translucent, Margarida Reis Pereira
Jako zmaterializowany symbol trwającej transformacji, Today, Translucent wykorzystuje obrazy do rozważenia momentu przejścia, którego doświadczyliśmy w dzielnicach Grito do Povo i Pescadores w Setúbal, pokazując, w jaki sposób są one redefiniowane i utrwalają tożsamość, która kiedyś była skazana na nieprzejrzystość.

To Wander the Sea, Maria Oliveira
Metaforyczna i międzypokoleniowa kontemplacja soli jako naturalnego i kulturowego dziedzictwa Figueira da Foz, To Wander the Sea mówi o przodkach. Ciche i nieprzewidywalne miejsce, które poprzedza ludzkość i towarzyszy jej od tysięcy lat.

Geopark, Nuno Barroso
Badając różnorodność stratygrafii przyrodniczej, kulturowej i społecznej regionu Algarve, Geopark koncentruje się na ideach zrównoważonego rozwoju i ochrony terytorium, spekulując na temat jego paradygmatów i realiów, a mianowicie w sektorach rolnictwa, energetyki i turystyki.

O Leito do Rio, Sam Mountford
Herdade da Coitadinha w Parque de Noudar to miejsce akcji filmu O Leito do Rio, w którym omówiono wpływ zmian klimatycznych na iberyjskie Montados, podkreślając znaczenie kulturowych, społecznych i ekologicznych interwencji, które mają na celu stworzenie oporu, który ma zasadnicze znaczenie dla przetrwania tych ekosystemów.

Kuratorzy: Krzysztof Candrowicz, Pablo Berástegui, Virgílio Ferreira

INNE WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ