Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok!

O Festiwalu

Fotofestiwal powstał w 2001 roku. Było to jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Polsce: mała, spontaniczna inicjatywa studentów socjologii. Dziś to międzynarodowe wydarzenie, które co roku odwiedza ponad 20.000 widzów.

Festiwal odbywa się w Łodzi – mieście z niezwykłą przemysłową historią, która od początku jest dla organizatorów inspiracją. Wystawy pokazywane są w pofabrycznych przestrzeniach: centrum festiwalowe Art_Inkubator w dawnym magazynie bawełny czy imponującym kompleksie OFF Piotrkowska w sercu miasta. Odkrywamy miasto dla siebie i dla naszych widzów – co roku nowe lokalizacje otwierane są specjalnie na festiwalowe wydarzenia. W całym mieście można zobaczyć ponad 30 wystaw, organizowanych we współpracy z lokalnymi galeriami.

Gościliśmy na wystawach, warsztatach i spotkaniach artystów takich jak: Alex Webb, Roger Ballen, Joan Fontcuberta, Vivianne Sassen, Christina de Middel czy Martin Kollar. Opracowaliśmy autorski przegląd portfolio Photo-Match, który jeszcze skuteczniej tworzy sieci współpracy, jednocześnie zmniejszając dystans między ekspertami i artystami. Formuła ta przyjęła się już na innych festiwalach na świecie, takich jak PhotoLux we Włoszech czy Triennale Fotografii w Hamburgu. Z równym zaangażowaniem co wystawy i wydarzenia branżowe, organizujemy imprezy i spotkania z publicznością. Traktujemy festiwal jako miejsce spotkań, a fotografię jako punkt wyjścia do ważnych dyskusji.

Festiwal jest dla nas przestrzenią eksperymentów i nowych doświadczeń nie tylko w zakresie ekspozycji sztuki, ale i organizacji wydarzeń kulturalnych, dlatego już od kilku lat realizujemy go jako kolektyw złożony z kuratorów, specjalistów od promocji i finansów oraz managerów kultury. Działamy bez szefa, wspólnie podejmujemy decyzje i dzielimy się wiedzą.

POPRZEDNIE EDYCJE

2020

Kolekcje

2019

Supernatural

2018

Human nature
/ Ludzka natura

2017

Can you imagine?/ Dasz wiarę?

2015

Hit the Road (wprowadzenie)

2014

Legends

2013

I*ARTIST. Everyone is an artist

2012

I*NETWORK. Human Connection

2011

Poza życiem / Poza umysłem

2010

All my Lovin. Wszystko o miłości

2009

Atak Łaskotek

2008

Made in China. Fotografia chińska

2007

All Inclusive. Współczesna fotografia hiszpańska

FOTORELACJE

2019

Supernatural

2017

Can you imagine?/ Dasz wiarę?

2016

Hit the Road: fotografowie w drodze

2015

Hit the Road (wprowadzenie)

ORGANIZATOR

Współorganizatorzy

Główni partnerzy festiwalu

Partnerzy

SPONSOR

Centra festiwalowe

PROGRAM MIASTO

ZAPISZ SIĘ