FOTOFESTIWAL 2022 | SAVE THE DATE | 9-26 czerwca 2022 FOTOFESTIWAL 2022 | SAVE THE DATE | 9-26 czerwca 2022 FOTOFESTIWAL 2022 | SAVE THE DATE | 9-26 czerwca 2022 FOTOFESTIWAL 2022 | SAVE THE DATE | 9-26 czerwca 2022 FOTOFESTIWAL 2022 | SAVE THE DATE | 9-26 czerwca 2022 FOTOFESTIWAL 2022 | SAVE THE DATE | 9-26 czerwca 2022 FOTOFESTIWAL 2022 | SAVE THE DATE | 9-26 czerwca 2022
Spotkania
Spotkanie z artystami wystawy Reinkarnacja, prowadzenie: Karol Owczarek (K MAG)

Spotkanie z artystami wystawy Reinkarnacja, prowadzenie: Karol Owczarek (K MAG)

CZAS
26.06 18:00
MIEJSCE
Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

Katarzyna Maluga
(ur. 1992 r.), pochodzi z Lublina, zajmuje się sztukami wizualno – multimedialnymi, w swoich działaniach posługuje się fotografią, filmem, video-artem, performancem, tańcem, instalacją. Ukończyła Fotografię na wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w PWSFTViT w Łodzi (2019).Oprócz działań wokół fotografii jest terapeutą w procesie kształcenia. Interesuje się grą pomiędzy odbiorcą a dziełem, obrazami między sobą, rolą artysty we współczesnym świecie, granicą między dokumentacją dzieła, a dziełem samym w sobie i kontekstem subiektywnego obrazu względem rzeczywistości. W opowiadanych przez nią historiach człowiek, jego procesy wewnętrzne i tożsamość grają główną rolę.

Otrzymała Stypendium Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego (2014/2015), Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015/2016). Została finalistką Artystycznej Podróży Hestii, zajęła drugie miejsce w WBK Press Photo. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, swoje prace prezentowała min w Berlinie, Pekinie, Florencji, MSN w Warszawie, Galerii 6×7 Gallery Leica w Warszawie, MWW we Wrocławiu, Muzeum Plakatu w Wilanowie, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Muzeum na Zamku Lubelskim, Galerii Pauza w Krakowie, Videonews w Galerii Labirynt w Lublinie.

Kacper Szalecki
Kacper Szalecki (ur. 1996, Olsztyn) – artysta wizualny, fotograf, autor instalacji i wideo. Absolwent Nowych Mediów i Kultury Cyfrowej na Uniwersytecie Łódzkim. Jako fotograf zadebiutował w 2016 roku na Miesiącu Fotografii w Krakowie projektem Olympia’s Diary. Współtwórca upadłego kolektywu artystycznego Dom Mody Limanka. Obecnie pracuje w Dziale Komunikacji na Instagramie Muzeum Sztuki w Łodzi.

Tomasz Tofilski
Jestem studentem pwsftvit i posługuje się fotografią. W swoich pracach odnoszę się do mojego bezpośredniego otoczenia, nie zależy mi na sprawozdawczości moich zdjęć. Sekwencjonowanie spontanicznie wykonanych fotografii stanowi ważny element mojej praktyki artystycznej. Współpracuje z przyjaciółmi i młodymi projektantami i chciałbym aby wyniki tej współpracy funkcjonowały na równi z resztą moich prac. Wyspy szczęścia to seria zdjęć przedstawiających okładki książeczek o tematyce miłosnej. Podróż do krainy komfortu i słodkiego absurdu.

Aleksandra Chciuk
Artystka wizualna i dźwiękowa. Ukończyła z wyróżnieniem Łódzką Szkołę Filmową pracą na temat kina eksperymentalnego Mayi Deren w pracowni prof. Józefa Robakowskiego. Zajmuje się sztuką video, fotografią i malarstwem. Tworzy krótkie formy filmowe. W swojej praktyce artystycznej podejmuje tematy zjawisk dźwiękowych, bada ich wpływ na stan umysłu oraz reakcje ludzkiego ciała jak również analizuje psychologiczne i muzyczne związki człowieka z naturą. Realizuje audioperformensy, w których często eksperymentuje z technikami preparacji instrumentów oraz instalacje i interaktywne obiekty dźwiękowe typu site – specific. Swoje wystawy praktycznie zawsze wiąże z happeningami muzycznymi i koncertami. Prowadzi liczne warsztaty w przestrzeni miasta wykorzystując na przykład jego architekturę w transformacjach akustycznych oraz traktując ją jako muzyczną partyturę. Od 2019 roku prowadzi Pracownię Audiosfery na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. 

Poza prezentacjami swoich prac w galeriach i muzeach, m.in. w MMCA w Seulu, Center for the Arts w Bostonie, Siddhartha Art Gallery w Katmandu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Atlasie Sztuki czy Muzeum Sztuki w Łodzi, występuje na festiwalach muzyki nowej i eksperymentalnej, takich jak: Warszawska Jesień (TR, Warszawa, 2020); Instalakcje (Nowy Teatr, Warszawa, 2018); Musica Moderna (Akademia Muzyczna, Łódź, 2018); Musica Privata (Akademia Muzyczna, Muzeum Książki Artystycznej, Wi-Ma, Łódź, 2014 – 2019). Tworzy na żywo lub komponuje muzykę do spektakli choreograficznych i filmów. Uprawia muzykę swobodnie improwizowaną.

INNE WYDARZENIA