FOTOFESTIWAL 2022 | SAVE THE DATE | 9-26 czerwca 2022 FOTOFESTIWAL 2022 | SAVE THE DATE | 9-26 czerwca 2022 FOTOFESTIWAL 2022 | SAVE THE DATE | 9-26 czerwca 2022 FOTOFESTIWAL 2022 | SAVE THE DATE | 9-26 czerwca 2022 FOTOFESTIWAL 2022 | SAVE THE DATE | 9-26 czerwca 2022 FOTOFESTIWAL 2022 | SAVE THE DATE | 9-26 czerwca 2022 FOTOFESTIWAL 2022 | SAVE THE DATE | 9-26 czerwca 2022
Spotkania
Późne śniadanie z książkami fotograficznymi

Późne śniadanie z książkami fotograficznymi

CZAS
13.06 11:00
MIEJSCE
Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

Nawet w największym festiwalowym zgiełku musi znaleźć się czas, aby na chwilę usiąść przy wspólnym stole, dlatego w niedzielne południe spotykamy się, aby w niezobowiązującej atmosferze porozmawiać z autorami oraz wydawcami książek fotograficznych. 

Zasiądą z nami:

Parallel Atlas, 3rd cycle

 

Nuno Salgado (Procur.arte), który opowie o wyjątkowych katalogach wystaw, które powstały w ramach międzynarodowej platformy Parallel, w tym także o publikacjach, które towarzyszą wystawom w cyklu Parallel Review prezentowanym w drugim centrum festiwalowym. 

Więcej o platformie: https://parallelplatform.org/publications-3cycle/

Obrady jury Fotograficznej Publikacji Roku, Służewski Dom Kultury

 

Autorzy zwycięskich i wyróżnionych publikacji w konkursie Fotograficzna Publikacja Roku 2020 i 2021. Spotkanie poprowadzą Joanna Kinowska (Służewski Dom Kultury, Miejsce Fotografii) i Franek Ammer (Fotofestiwal).

Więcej o tegorocznym konkursie https://fotofestiwal.com/2021/fotograficzna-publikacja-roku-2021/

 

Michał SIta, Historia Polski
zeszyt ćwiczeń vol. 1

 

Michał Sita, który premierowo zaprezentuje zina Historia Polski, zeszyt ćwiczeń vol.1. Ta pierwsza, z zapowiadanego cyklu, publikacja opowiada o rekonstrukcjach wybranych zdarzeń z polskiej historii – od początków chrześcijaństwa, przez obronę Jasnej Góry, po epizody II wojny światowej, które odbywają się w Murowanej Goślinie.

Historia Polski
zeszyt ćwiczeń vol. 1
Michał Sita
projekt graficzny dobosz.studio

How to Look Natural in Photos

 

Łukasz Rusznica (Galeria Miejsce przy Miejscu), który zaprezentuje wydaną w tym roku publikację „How to Look Natural in Photos” – książkę o systemie totalitarnym, który angażuje fotografię do swoich celów. Będącą rozważaniami o mechanizmie i relacjach związanych z patrzeniem i fotografowaniem, byciem obserwatorem i obserwowanym, opisującym i opisywanym.

praca kuratorska i redakcja: Beata Bartecka, Łukasz Rusznica
projekt: Joanna Jopkiewicz (Grupa Projektor)
esej: Tomasz Stempowski
przygotowanie do druku: Krzysztof Krzysztofiak
wydawcy: Ośrodek Postaw Twórczych & Palm* Studios

Silvia Pogoda, Butterflies

 

Silvia Pogoda ze swoją pierwszą długo wyczekiwaną autorską książką „Butterflies”, w której przeprowadza odbiorców przez kolejne etapy doświadczania i dostrzegania cyklu życia – młodości, dojrzałości, starości. Wykorzystuje do tego fotografie nieokreślone, niezdefiniowane, które układa w sekwencję kręgu życia i śmierci. Fotografiom towarzyszą krótkie teksty, pomyślane przez autorkę jako tropy dla widzów, w których autorka dzieli się swoimi myślami i emocjami.

Fotografie i teksty: Silvia Pogoda
Projekt graficzny: Nina Gregier, Silvia Pogoda
Edycja zdjęć: Silvia Pogoda, Monika Szewczyk-Wittek, Nina Gregier
Skany i retusz: Tomek Kubaczyk
Redakcja tekstów: Marek Kazmierski
Wydawca: Wszyscy Jesteśmy Fotografami (Fundacja Powiększenie)

WJF vol.2

 

Kasia Sagatowska i Monika Szewczyk Wittek premierowo zaprezentują drugi tom zbioru tekstów poświęconych fotografii Wszyscy Jesteśmy Fotografami VOL. 2. Książka jest już kolejnym podsumowaniem spotkań, które od 2014 roku odbywają się w ramach cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Pierwszy tom ukazał się pod koniec 2019 roku i został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytykę. 

Koncepcja publikacji: Katarzyna Sagatowska, Monika Szewczyk-Wittek
Teksty: Tomasz Ferenc, Izabela Jaroszewska, Marek Knap, Zbigniew Libera, Maciej Moskwa, Witek Orski, Agnieszka Pajączkowska, Kateryna Radchenko, Tadeusz Rolke i Chris Niedenthal w rozmowie z Anną Sańczuk, Wojtek Wieteska, Vanessa Winship, Andrzej Zygmuntowicz oraz Katarzyna Sagatowska i Monika Szewczyk-Wittek
Projekt graficzny: Nina Gregier
Opracowanie redakcyjne: Małgorzata Kuśnierz
Fotoedycja: Katarzyna Sagatowska, Monika Szewczyk-Wittek
Tłumaczenie: Krzysztof Kowalczyk (z języka angielskiego), Jarosław Prystasz (z języka ukraińskiego)
Wydawca: Wszyscy Jesteśmy Fotografami (Fundacja Powiększenie)

www.wszyscyjestesmyfotografami.pl

No9

 

Absolwenci i absolwentki Programu Mentorskiego Sputnik Photos zaprezentują książkę “No9”. To 18 historii powstałych w trakcie pandemii. Znajdziecie tam zarówno intymne domowe narracje, jak i projekty aktywistyczne, odnoszące się do ezoteryki, problemów określonych grup społecznych czy analizujące zmieniający się pod wpływem człowieka krajobraz. Projekty powstałe w przełomowym 2020 roku dają wgląd w ten wyjątkowy i ambiwalentny czas.

Edycja: Karolina Gembara i Agnieszka Rayss
Projekt: Dasha Abibok
Koordynacja: Marzena Michałek – Dąbrowska 

INNE WYDARZENIA