Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok!
otwarcie wystawy
Tomasz Matuszak, Irena Zieniewicz, HISTERIUM

Tomasz Matuszak, Irena Zieniewicz, HISTERIUM

CZAS
05.06 19:00
MIEJSCE
Wschodnia 29/18 (wejście z bramy)

HISTERIUM

Histerium to próba zmierzenia się z tematem syndromu rezygnacji występującego u dzieci i młodych uchodźców pozostających w sytuacji ciągłego zawieszenia i nierozwiązywalnej sytuacji życiowej w obozach i centrach dla uchodźców. Charakteryzuje się on zapadaniem w stan swoistej śpiączki. Taką sytuację przedstawiana Irena Zieniewicz w swojej multimedialnej pracy. Zderzona ona została  z fotografiami i video Tomasza Matuszaka odnoszącymi się do sytuacji apatii i niemożności działania w pandemicznym czasie. Prace obojga artystów wchodzą w swoisty dialog, uzupełniają się i oscylują wokół problemów wycofania się, zaniechania i letargu.

Artyści: Tomasz Matuszak, Irena Zieniewicz

Kurator: Jerzy Grzegorski

 

PANOPTICUM/PANOPTICON

Wystawa Panoptikum jest zbiorem indywidualnych wypowiedzi, z których każda stanowi interpretację medium fotografii. Fotografia jest tu jednak tylko punktem odniesienia do aktualnych działań artystów i zagospodarowanych przez nich przestrzeni mieszkalnych w lokalach przy ulicy Wschodnia 29 – w sąsiedztwie legendarnej galerii Wschodnia. Instalacje i obiekty, są w założeniu jedynie dyskretnym dialogiem artystów z wybranymi przez nich obszarami ekspozycji. Naturalna ekspresja wnętrz i nagromadzonego w nich wyposażenia, staje się częścią gry ze sztuką i propozycjami twórców.

Artyści: Mariusz Sołtysik, Wiktor Polak, Aleksandra Chciuk, Adam Klimczak 

Kurator: Mariusz Sołtysik

 

INNE WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ