Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok!
otwarcie wystawy
Frakcja, SZARY KONIEC… W ŁODZI NIC SIĘ NIE DZIEJE

Frakcja, SZARY KONIEC… W ŁODZI NIC SIĘ NIE DZIEJE

CZAS
28.05 20:00
MIEJSCE
Przystanek Architektura, Północna 12

Projekty artystyczne w Łodzi z rozmachem wytracają swoje tempo. Po Konstrukcji w Procesie zostały głównie destrukty, nigdzie nie można zobaczyć kolekcji prac i archiwum łódzkich artystek i artystów… Czy więc w Łodzi nic nie wychodzi?

W projekcie Szary koniec… wartość dodana artystki z Frakcji zadają pytanie o relację artystycznej tradycji Łodzi ze współczesnością i z jej obecnym środowiskiem twórczym. Stawiają pytanie o to, jak dzisiejsi twórcy i twórczynie łódzkie mierzą się z niekwestionowaną a jednocześnie mitologizowaną awangardową tradycją Łodzi.

Projekt Frakcji to artystyczne działanie w tkance miejskiej, połączone z krytycznym spojrzeniem na medium fotograficzne. Artystki redefiniują pojęcie negatywu oraz odnoszą się do kwestii badania/tworzenia subiektywnych archiwów w kontekście przeszłości i teraźniejszości artystycznej miasta.

Artystki z grupy Frakcja: Monika Czarska, Alicja Kujawska, Roksana Kularska-Król, Anka Leśniak, Izabela Maciejewska, Aurelia Mandziuk, Beata Marcinkowska, Marta Ostajewska oraz zaproszone gościnie – Smutne Kobiety – duet artystyczny Izabela Robakowska i Joanna Szumacher

Kuratorki: Monika Czarska, Alicja Kujawska, Roksana Kularska-Król, Anka Leśniak, Izabela Maciejewska, Aurelia Mandziuk, Beata Marcinkowska, Marta Ostajewska.

Organizacja: Łódzka Okręgowa Izba Architektów RP, Konrad Karmański – przewodniczący Rady ŁOIA, prof. Robert Sobański – wiceprzewodniczący Rady ŁOIA

 

 

 

INNE WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ