Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok!
otwarcie wystawy
Otwarcie wystawy: Bartłomiej Talaga, SPACER PO LESIE

Otwarcie wystawy: Bartłomiej Talaga, SPACER PO LESIE

CZAS
13.06 19:00
MIEJSCE
Poleski Ośrodek Sztuki, Krzemieniecka 2A

Spacer po lesie to prowokowanie i odkrywanie zbiegów okoliczności, które, pozornie nieistotne, stają się olśnieniami. Przy odrobinie szczęścia fotografia może przywoływać je jako echa doświadczonych momentów. Spacerowanie po okolicy i ciągłe powracanie w te same energetyczne i prywatne miejsca jest znakiem, że Wszechświat prowadzi z nami grę.

Pozostaje pytanie kim jest twórca – projektantem wspomnień, który układa na gridzie własnych przekonań sytuacje ważne, intensywne i autentyczne? Czy może flâneur’em? Z tymi dylematami spacerowałem po Polesiu – dzielnicy, w której mieszkam. Tutaj przyroda, tkanka miejska, człowiek – wszystko inaczej się przenika. Łagodniej. Wspomnienia nakładają się i rezonują… Może jestem tutaj dzieckiem, które szuka idealnego patyka?

Projekt będzie prezentowany w kilku punktach, galeriach i lokalnych ośrodkach kultury. Chcę zachęcić widza do spaceru, do wędrówki po ustalonym szlaku. Centrum wydarzeń będzie Poleski Ośrodek Sztuki, gdzie dostępna będzie wizualna część projektu w formie wystawy site-specific oraz książki. Wydarzenie multimedialne wzbogacą dźwięki „Gruzu” w wykonaniu Aleksandry Chciuk, Mateusza Wysockiego, Filipa Gabriela Pudło i Bartłomieja Talagi.

INNE WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ