11.08.2020 Kolejne siedem wystaw w wersji online

fot. Sheili Weiller z projektu "Enjoy House" | Program Otwarty Fotofestiwal 2020

Otwieramy kolejną wirtualną przestrzeń. Na podstronach dedykowanych wystawom znajdziecie prezentacje z tegoroczną aranżacją przestrzeni w Art_Inkubatorze oraz szczegółowymi opisami i pracami z aż siedmiu wystaw.

Nieco przerażające oblicza Świętych Mikołajów, kultowe, wakacyjne fotografie z białymi niedźwiedziami, panowie prężący mięśnie przy ulubionych samochodach, żołnierze pozujący do zdjęcia na fotograficznym tle ukazującym pole walki. Wystawa „Autoportret XX wieku” to jedna z największych wystaw tegorocznego Fotofestiwalu, stworzona z kolekcji Jean-Marie Donata. Obejmuje łącznie ponad 600 anonimowych kadrów pochodzących z około 30 cykli obrazujących życie codzienne. Ta obszerna dokumentacja fotograficzna powstawała z myślą o tym, by przedstawić nieco niezwykłe, przekorne oblicze minionego stulecia. Możecie ją obejrzeć w wersji online 👉TUTAJ👈 oraz w każdym momencie na podstronie dedykowanej wystawie.

Druga ogromna porcja fotografii to wystawy z tegorocznego Programu Otwartego (dawne Grand Prix Fotofestiwal). Międzynarodowe jury wybrało sześć projektów spośród 600 nadesłanych zgłoszeń. Znajdziecie tu projekty twórców z całego świata i różnorodne tematy: od obozów militarnych dla młodzieży w Europie Wschodniej przez fabryki selfie rosnące w Ameryce Północnej, po problem toksycznych odpadów w Europie czy wędrówkę do polonijnych korzeni w Ameryce Północnej. Zobaczcie prace … 👉TUTAJ👈.

W poprzednim tygodniu udostępniliśmy także dostęp do wirtualnego zwiedzania wystaw:

Pamiętajcie jednocześnie, że nic nie zastąpi doświadczenia, jakim jest obcowanie z fotografią w naszym pofabrycznym centrum festiwalowym Art_Inkubator. Poza salami wystawienniczymi czekają tutaj na Was smakołyki i napoje serwowane przez Niewinnych, a także… zestaw do gry w badmintona i tenisa stołowego! Czekamy do 23 sierpnia!

fot. Sheili Weiller, z projektu Enjoy House, Program Otwarty Fotofestiwal 2020

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra Festiwalowe

Partner Technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Partner Tłumaczeniowy

Partner Hotelowy

Partnerzy

Wystawy Towarzyszące

Fotofestiwal 2019 Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017