Imprezy, grille i siesty

Weź udział w imprezach przygotowanych przez Fotofestiwal.

• Otwarcie Fotofestiwalu – 13.06.2019, 19:00, Art_Inkubator

19:00 – otwarcie wystaw z programu głównego*,
ogłoszenie wyników Grand Prix Fotofestiwal 2019 i Fotograficznej Publikacji Roku,
20:00 – koncert City Bum Bum
22:00 – pokaz Grand Prix Fotofestiwal 2019 – wyróżnienia

22:30 – Africa Dance Party: Sawt/Sur, Turbofax

Podczas otwarcia Fotofestiwalu będziemy mieli okazję posłuchać bębniarzy “City Bum Bum” jedynej w Polsce profesjonalnej szkoły nauki gry na zachodnio-afrykańskich bębnach Djembe i Dundun. Ponadto w późniejszej części wieczoru czeka nas impreza taneczna oparta na afrykańskich brzmieniach – zaprezentuje się duet Sawt/Sur (Rafał Kołacki i Łukasz Jędrzejczak ) oraz etiopski dj Turbofax.

• Fotofestiwalowe JAZZTKO – 14.06, 22:00, Motyl UŁ – otwarcie trzech wystaw, impreza taneczne, nocne pokazy slajdów >>Dowiedz się więcej

• Osiemnastka Fotofestiwalu – 15.06, 20:00, Muzeum Książki Artystycznej

20:00 – wernisaże wystaw towarzyszących Allan Dransfield, Psy Owcze Bieguna Północnego / Ananas A La Mode; Urszula Tarasiewicz, Ogrodowa
21:00 – oprowadzanie po Muzeum Książki Artystycznej z Jadwigą i Januszem Tryzno

21:30 – koncert audiowizualny Cienie echa ze zdjęciami Piotra Zbierskiego i muzyką zespołu Prześwit
22:30 – Dj: dr Warte:mal (Kopenhaga/Berlin)

Grupa Przedświt powstała z potrzeby doświadczania wolności, swobody i przestrzeni w muzyce, poszukiwania nowego i zrzucania z ramion ograniczeń. Tworzy ona muzykę improwizowaną, eksperymentalną, ilustracyjną, która maluje obrazy w głowie odbiorcy. W skład zespołu wchodzą: Julia Partyka- wiolonczela, głos, instrumenty perkusyjne, Adam Sypka-gitara basowa, głos oraz Marcin Berner- klawisze, głos, flet, instrumenty perkusyjne. Ich muzyka połączona będzie z pokazem części najnowszego projektu Piotra Zbierskiego Cienie echa.

Imprezę zamknie Warte:mal z Kopenhagi – dj poruszający się pomiędzy gatunkami, takimi jak post-hip-hop, ghetto funk, glitch czy psychodeliczny downbeat.

• Fotofestiwalowy Półmetek – 21.06, 21:00, P29

Zagra Dj Late – zawsze otwarty na nowe i stare brzmienia dj, który większą część ostatniej dekady przegrał w przeróżnych undergroundowych krakowskich miejscówkach. Promował tam głównie funk, soul i disco z lat 70. oraz 80. Nie stroni od dobrego ‘nowego’ disco, house’u i innych gałęzi współczesnej muzyki do tańca. Dj Late wspierać będą Primo Ultimo i Softa-Man. Obejrzymy również pokaz slajdów projektów nagrodzonych przez prestiżowy magazyn Lens Culture oraz serii wyselekcjonowanych przez Circulations Festival z Francji. 

• Impreza zamknięcia – 29.06, 21:00, Kawiarnia Niebostan

Głębokie Pasmo + pokaz slajdów Supernatural przygotowany przez Emre Kuheylana 

Jazxing to Mateusz Filipiuk i Jakub Sautycz, muzycy i DJe pochodzący z Gdańska, którzy w trakcie swojej kilkuletniej działalności wydawali za pośrednictwem wytwórni The Very Polish Cut Outs(Sampler Vol. 3), Trasatlantyk (Północ/Południe EP), Father And Son Records And Tapes (FASRAT #1 Compilation) oraz w listopadzie 2018 roku (Moon Call EP) na Polena Recordings.

Utwory duetu zagrali m.in. Jimpster, Hunee, Eddie C, Bell Towers, Bradley Zero, Akirahawks, Les Yeaux Orange. Ich interpretacja utworu “A może by”, autorstwa zespołu Transport Band, przekroczyła już 1 500 000 odtworzeń.
Od 2014 roku spełniają się jako organizatorzy cyklu edukacyjnego – Gdańska Szkoła Disco oraz imprez Hypnotic Tango.

soundcloud.com/jazxing

www.facebook.com/JazxingGSD

Mitura – członek stołecznego kolektywu Głębokie Pasmo, pomysłodawca i główny planer serii #pasmopodcast, w ramach której swoje miksy prezentowali czołowi krajowi oraz zagraniczni artyści związani z muzyką elektroniczną. Dzięki niemu nad Wisłą można było usłyszeć szereg postaci z kręgu muzyki house takich jak: Tornado Wallace, Hunee, Max Graef, Eddie C czy Mr Beatnick. W swoich setach prezentuje szerokie spektrum muzyki tanecznej.

Pokaz fotografii, którego kuratorem jest Emre Küheylan, ukazuje różne perspektywy na to, co nadprzyrodzone. W jego ramach udamy się w podróż inspirowaną 8 projektami 8 artystów fotografów z całego świata.

Na rozmytej granicy między rzeczywistością a fikcją spróbujemy zbadać związek między tym, co widzialne i niewidoczne. Wejdziemy w świat snów, w którym będziemy szukać dusz i interpretować sny. Zostaniemy świadkami rytuałów i zaklęć społeczności wiejskich oraz poszukamy spirytyzmu w salach seansowych.

Artyści i projekty:

Amy Friend – Dare Alla Luce
Antone Dolezal – Part of Fortune and Part of Spirit
Emanuele Camerini – The Twelfth Night
Gabriel Isak – The Blue Journey
Jesse Taylor Koechling – Noncorpa
Sarah Bouillaud – Le Voyage Fantastique
Shannon Taggart – Seance
Terje Abusdal – Slash & Burn


Dodatkowo zapraszamy na dwa spotkania o bardziej relaksacyjnej formule:

  • FOTO-GRILL, 23.06, od 14:30, Art_Inkubator

Czy trzeba coś dodawać więcej? Widzimy się na rampie w Art_Inkubatorze. Będzie co grillować i pić, ale jak wolisz – zgodnie z tradycją – przynieś swoje.

W trakcie grillowania odbędzie się także wydarzenie towarzyszące wystawie Sary Rogowskiej, The Miracle’s Life w Pop-up Piotrkowska: warsztaty Łukasza Nowackiego z Fundacji Transformacja. Skąd bierze się nasza żywność? Co tak właściwie jemy? Jak to, co trafia na nasze stoły, wpływa na środowisko i funkcjonowanie ekosystemu Ziemi oraz nas samych? Czy nasze wybory konsumenckie mają znaczenie? Co może zrobić każdy z nas, aby odżywiać się lepiej i jednocześnie zadbać o naszą planetę? Czasu jest niezwykle mało… Musimy gruntownie przemyśleć styl życia współczesnego „mieszczucha”, a w szczególności to, czym i jak się odżywiamy. Jak w ten kontekst wpisują się próby uprawiania żywności w miastach i czy pomogą rozwiązać powyższe problemy? Co może zrobić każdy z nas, aby naprawić nasze relacje z Naturą?

  • Wróżenie z fusów z Fotofestiwalem, 30.06, od 16:00, Art_Inkubator,

Siesta i rozmowy o tegorocznej edycji z zespołem festiwalu. Zapraszamy do wspólnego leżakowania i snucia planów na jeszcze lepszą przyszłość.

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Patronat medialny

Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016