11.06.2019 Po zmroku

Klaus Pichler

W tym roku najważniejsze wydarzenia weekendu otwarcia rozpoczynają się dopiero po zmroku…

W dzień otwarcia, 13 czerwca zachęcamy do pozostania na terenie centrum festiwalowego do 22:00, bo wtedy rozpocznie się pokaz slajdów Grand Prix Fotofestiwal 2019 – wyróżnienia oraz taneczna część programu przy afrykańskich rytmach dj Saw / Tur oraz dj Turbofax z Hamburga. Tu więcej informacji.

14 czerwca (piątek) po raz kolejny połączymy taniec z fotografią: podczas gdy grać będzie dla nas Jazztko w wyjątkowej lokalizacji Motyl UŁ na Sienkiewicza 21 w byłych salach wykładowych i pokojach pracowników UŁ znajdziecie pokazy projektów artystów nominowanych przez Fotofestiwal do udziału w działaniach międzynarodowej platformy Futures. Zobaczymy prace Katarzyny Wąsowskiej, Iacopo Pasqui, Eleny Subach, Patrycji Wojtas, Karoliny Wojtas. Do północy poza parkietem w dawnej bibliotece otwarte będą trzy wystawy w budynku. Tu więcej informacji.

A 15 czerwca (sobota) Osiemnastka Fotofestiwalu! O 20:00 Muzeum Książki Artystycznej otworzy dwie wystawy a o 21:00 właściciele instytucji Państwo Tryzno oprowadzą po wnętrzach budynku i swoich pracowni. O 21:30 posłuchamy zespołu Prześwit i obejrzymy pokaz przygotowany przez Piotra Zbierskiego jako uzupełnienie do projektu pokazywanego w przestrzeni Art_Inkubatora. Imprezę zamknie Warte:mal z Kopenhagi – dj poruszający się pomiędzy gatunkami, takimi jak post-hip-hop, ghetto funk, glitch czy psychodeliczny downbeat. Tu więcej informacji.

To oczywiście nie koniec. Będzie jeszcze czas na Fotofestiwalowy Półmetek w P29 i zakończenie festiwalu w Niebostanie, ale o tym niedługo.

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Patronat medialny

Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016