10.06.2019 Program otwarcia Fotofestiwalu

Klaus Pichler

SPOTKAJMY SIĘ! W ten czwartek, od 19:00 w Art_Inkubatorze, na Tymienieckiego 3.

Już o 17:00 zachęcamy do odwiedzenia Centrum Nauki i Techniki Ec1, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy partnerskiej Energia Czasu – z archiwum Veoliize zdjęciami archiwalnymi starej elektrociepłowni i  współczesnymi refotografiami uwiecznionych miejsc.

19:00 – Otwarcie wystaw programu głównego Supernatural/ Nadprzyrodzone oraz ogłoszenie laureatów Grand Prix Fotofestiwal 2019 i Fotograficznej Publikacji Roku.

20:00 – Koncert City Bum Bum Ensamble, grupy artystów z Polski, Senegalu i Irlandii. Założona 16 lat temu przez Wojtka Pęczka grupa jest najdłużej działającym w kraju zespołem specjalizującym się w szeroko pojętej muzyce afrykańskiej. O ile na początku faktycznie był to skład perkusyjny inspirujący się tradycyjnymi rytmami, o tyle na przestrzeni lat ewoluował on w grupę o bardzo zróżnicowanym instrumentarium, a sama muzyka jest autorską mieszanką, o której artyści mówią Cosmic Afro.

22:00 – Pokaz slajdów Grand Prix Fotofestiwal 2019 – wyróżnienia: Jacob burge, Maria Sturm, Diego saldiva, Iacopo Pasqui, Daniel Szalai, Lucie Khahoutian, Elena Subach, Michael Danner, Paweł Starzec, Lola & Pani.

22:30 – Africa Dance Party: Sawt/ Sur oraz DJ Turbofax.

W dniu otwarcia festiwal wstęp na wystawy i wydarzenia w centrum festiwalowym jest wolny. Do zobaczenia!

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Patronat medialny

Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016