30.06.2018 Sobota z fotografią natychmiastową!

Fotograficzna gra terenowa dla młodych pasjonatów, warsztaty fotografii natychmiastowej z Dawidem Furkotem w Sklepie bez Nazwy czy spotkanie z Mathieu Asselinem, autorem Monsanto®: śledztwo fotograficzne. To jedne z licznych atrakcji weekendu zamknięcia Fotofestiwalu.

Zapraszamy na Sobotę z Fotografią! Młodzi pasjonaci fotografii będą mieli możliwość uczestnictwa w grze terenowej, podczas której wraz z rodzicami stopniowo odkryją przestrzeń Fotofestiwalowych wystaw. Zmusimy uczestników do rozmowy o fotografii, poszukiwania ukrytych znaczeń, pokażemy jak rodzice i dzieci mogą bawić się podczas zwiedzania.

Przygotowaliśmy też coś dla fanów fotografii natychmiastowej. We współpracy ze Sklepem bez Nazwy, uczestnicy pod okiem Dawida Furkota nauczą się jak robić idealne Instaxy. Rozwinięciem tematu jest seans dokumentu Polaroid. Błyskawiczne spełnienie marzeń w reż. Willema Bapista. Na przedpremierowym pokazie dowiecie się nie tylko jak powstały kultowe Polaroidy, ale też z pewnością zaskoczy was kilka obalonych mitów dotyczących tych aparatów i zdjęć.

Wieczorem, planujemy czyste szaleństwo! Akademia Złych Filmów by Pleśń w ramach programu Natura i film zaprezentuje Pokarm bogów w reż. Berta I. Gordona  w kinie Bodo (Rewolucji 1906 78/80, wstęp wolny). To pozycja obowiązkowa dla miłośników kina klasy B – co więcej, seans zaplanowany jest z lektorem na żywo!

Sobotnie szaleństwo kończymy imprezą Foto-funkostan w klubie Niebostan (Piotrkowska 17). W ruch pójdą bębny i trąbki – nie możecie tego przegapić. Z karnetem lub biletem wejście jest darmowe, bez akredytacji kosztuje 10 zł.

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner hotelowy

Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015