29.06.2018 Mathieu Asselin na Fotofestiwalu!

fot. Łukasz Szeląg

W sobotę (30.06), o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie z MATHIEU ASSELINEM, który podczas festiwalu prezentuje wystawę MONSANTO®: ŚLEDZTWO FOTOGRAFICZNE.

MONSANTO® :ŚLEDZTWO FOTOGRAFICZNE to wielokrotnie nagradzany projekt. Mathieu Asselin otrzymał za niegom.in.Paris Photo-Aperture Foundation PhotoBook Award, Dummy Book Award Kassel 2016, wyróżnienie Luma Recontres Dummy Award 2016 czy nominację prestiżowego Prix Elysee – a to tylko kilka spośród licznych wyróżnień.

Francuski fotograf w 2012 roku rozpoczął pracę nad autorskim reportażem na temat Monsanto® (aktualnie Bayer), międzynarodowego koncernu specjalizującego się w biotechnlogii. W wyniku intensywnego, 5-letniego śledztwa rozpracował strategię i historię firmy począwszy od jej działalności na terenie USA, skończywszy na katastrofalnych skutkach jej obecności na stan środowiska naturalnego na Środkowym Zachodzie. Efektem tego dochodzenia jest wstrząsająca książka fotograficzna oraz wystawa, pokazywana na tak uznanych festiwalach fotograficznych jak m.in. Les Recontres d’Arles we Francji.

Spotkanie z artystą odbędzie się w sobotę, 30.06 o godzinie 16.30 w Art Inkubatorze, w sali teatralnej, budynek C na parterze.

Wystawa mieści się w Art Inkubatorze, budynek B na I piętrze.

Wiecej o Mathieu Asselinie i jego niezwykłym projekcie przeczytacie tu.

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner hotelowy

Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015