Aktualności

Alixandra Fazzina/ NOOR

Zapisy na NOOR Masterclass – przedłużony nabór do 1 maja

NOOR Images i Fotofestiwal prezentują: Warsztat Masterclass z Alixandrą Fazziną „Opowiadanie obrazami (visual storytelling) i długoterminowe projekty fotograficzne”. Na zgłoszenia czekamy do 1 maja.

Fotofestiwal 2017 – zrób to z nami!

Należysz do tych, którzy swoją energią mogliby zaspokoić potrzeby małego miasta? Lubisz zdobywać nową wiedzę, zwłaszcza poprzez doświadczanie na własnej skórze? Gardzisz rzucaniem słów na wiatr, stawiając odpowiedzialność na podium swojego kodeksu etycznego? Zgłoszenia na wolontariat przyjmujemy do 14 maja.

Fotograficzna Publikacja Roku 2017 – konkurs wystartował

Przed nami piąta edycja konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Do 7 maja 2017 r. czekamy na książki, w których fotografia zajmuje centralne miejsce – albumy, katalogi, książki teoretyczne i podręczniki oraz limitowane wydawnictwa self-publishingowe i ziny.

Nowa identyfikacja wizualna i nowa strona

Od dzisiaj nie mamy zwykłej identyfikacji. Rebetez (nasz artysta-kurator) ją zhakował! Musieliśmy się rozstać z ładnym, okrągłym logotypem, równo wykrojonymi czcionkami. Do spółki z Rebetezem naszymi graficznymi sprawami będzie zajmował się Krzysztof Iwański – uznany łódzki artysta tworzący niepowtarzalne plakaty.

Rusza nabór na PHOTO-MATCH: Nowy Przegląd Portfolio

Znudziła wam się stara i dobrze znana formuła przeglądu portfolio? Nam także. Dlatego przygotowaliśmy pierwszą edycję PHOTO-MATCH – nowego przeglądu portfolio.

fot. Hannes Wiedemann

Nowy program, nowy temat

Zaprosiliśmy artystów, którzy używają fikcji do komentowania rzeczywistości. Tworzą nowe światy i niby-biografie albo pokazują świat, tak dziwaczny, że aż nieprawdopodobny. Oszukują, wymyślają, wysyłają dwuznaczne sygnały – po to, aby wciągnąć was w swoją grę, zmusić do wyjścia z wygodnej roli obserwatora…

Fotofestiwal najlepszym fotograficznym wydarzeniem roku 2016!

Nagrody, które są rezultatem wyboru publiczności to najcenniejsze, dające najwięcej satysfakcji i radości wyróżnienia! Dziękujemy za wszystkie oddane na nas głosy!

Finaliści Grand Prix Fotofestiwal 2017!

Znamy finalistów Grand Prix Fotofestiwal 2017! Ilość i doskonały poziom projektów, które otrzymujemy, co roku nas zaskakuje. I tym razem dla jury była to emocjonująca praca.

fot. Augustin Rebetez

Save the date!

Znamy już datę XVI Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi! Fotofestiwal 2017 rozpocznie się w Dzień Dziecka i potrwa do 11 czerwca. Fotofestiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Europie Środkowo-Wschodniej…

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner tłumaczeniowy

Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015 Fotofestiwal 2014