Aktualności

16. edycja Fotofestiwalu już za nami

Tegoroczna przygoda z Fotofestiwalem dobiegła końca. To było 11 inspirujących dni. Mamy nadzieję, że widzimy się za rok, by wspólnie uczestniczyć w niezwykłym święcie fotografii w Łodzi.

Co jeszcze na Fotofestiwalu?

Dokumenty o fotografii, narracje stworzone wyłącznie ze statycznych zdjęć oraz filmy, które w dialogu z fotografią otwierają granice gatunkowe obu mediów lub udowadniają, że granice te nie istnieją.

Wyniki Grand Prix Fotofestiwal 2017 i Fotograficznej Publikacji Roku

Poznaj zwycięzców Grand Prix Fotofestiwal 2017 oraz Fotograficznej Publikacji Roku!

Program otwarcia Fotofestiwalu – dla dzieci i dla dorosłych

Otwarcie w najbliższy czwartek – od 17:00 do końca dnia. Z okazji Dnia Dziecka przygtowaliśmy specjalny program otwarcia.

Znamy finalistów Fotograficznej Publikacji Roku 2017

Mamy to! Jury wyłoniło finalistów do nagrody Fotograficznej Publikacji Roku 2017!
Na krótkiej liście pojawiło się 15 publikacji. Wszystkie książki fotograficzne zobaczycie podczas Fotofestiwalu 2017 w Łodzi (a potem na kolejnych wystawach).

Can you imagine? / Dasz wiarę?

Dasz wiarę? Dasz się oszukać? Naprawdę wierzysz w to, co widzisz? Naprawdę wierzysz, że widzisz wszystko? Zapraszamy do rzeczywistości, w których nic nie jest oczywiste i jasne na pierwszy rzut oka.

Fotofestiwal 2017 – zrób to z nami!

Należysz do tych, którzy swoją energią mogliby zaspokoić potrzeby małego miasta? Lubisz zdobywać nową wiedzę, zwłaszcza poprzez doświadczanie na własnej skórze? Gardzisz rzucaniem słów na wiatr, stawiając odpowiedzialność na podium swojego kodeksu etycznego?

Fotograficzna Publikacja Roku 2017 – konkurs wystartował

Przed nami piąta edycja konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Do 7 maja 2017 r. czekamy na książki, w których fotografia zajmuje centralne miejsce – albumy, katalogi, książki teoretyczne i podręczniki oraz limitowane wydawnictwa self-publishingowe i ziny.

Nowa identyfikacja wizualna i nowa strona

Od dzisiaj nie mamy zwykłej identyfikacji. Rebetez (nasz artysta-kurator) ją zhakował! Musieliśmy się rozstać z ładnym, okrągłym logotypem, równo wykrojonymi czcionkami. Do spółki z Rebetezem naszymi graficznymi sprawami będzie zajmował się Krzysztof Iwański – uznany łódzki artysta tworzący niepowtarzalne plakaty.

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Oficjalny partner motoryzacyjny

Partner tłumaczeniowy

Partner hotelowy

Główni partnerzy festiwalu

Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015 Fotofestiwal 2014