Lydia Panas

urodzona w 1958 roku w Filadelfii, stan Pensylwania, w USA
mieszka w Kutztown, stan Pensylwania, w USA
www.lydiapanas.com

Ablowe znamię (2005-2008)

Nasze najwcześniejsze związki mają ogromny wpływ na to, jacy będziemy w przyszłości.

Przez trzy lata, niezależnie od pogody, zapraszałam różne rodziny na sesje zdjęciowe. Nie robiłam tego dlatego, że wiedziałam czego się spodziewać, ale dlatego, że interesowało mnie co się stanie.

Grupy te (a czasami również pojedyncze osoby) z gracją stawały przede mną, a ja obserwowałam, jak cykl tych fotografii się rozwija. Nic nie było celowe czy zaplanowane. Zdjęcia te nie przestawiają jednostek, lecz raczej badają kwestię tego, jak sami siebie widzimy oraz co czujemy.

Fotografie okazały się być całkowitym zaskoczeniem. Analiza ich treści nauczyła mnie więcej o sobie, niż mogłam to sobie wyobrazić.

Dzieciństwo spędzone na podróży przez ocean, pomiędzy dwoma kontynentami, było dezorientujące, aczkolwiek obfitujące w doświadczenia, które do dzisiaj kształtują to, jak postrzegam świat.

Nawigowanie pomiędzy dwiema kulturami stało się moim sposobem na życie. Doświadczenia te uzmysłowiły mi znaczenie uważnej obserwacji, którą następnie włączyłam do swoich zdjęć, zwróciły moją uwagę na szczegóły.

W zdjęciach rodzin najważniejsze są szczegóły. Mimo, że przedstawiają one interesujących ludzi, zielony krajobraz oraz piękne światło, to właśnie detale tych obrazów dostarczają nam wskazówek, pozwalających na zrozumienie subtelnego ducha dzieła.

Moje fotografie to wołanie o to, byśmy spojrzeli głębiej niż to zazwyczaj robimy i odkryli złożoną część naszej osobowości, której normalnie nie zauważamy.

<< powrót
Aktualizacje : Kamikaze