Libby Rowe

urodzona w 1970r. w Des Moines, w stanie Iowa
mieszka w San Antonio, w stanie Teksas, w Stanach Zjednoczonych
www.libbyrowe.com

Myśląc o domu (2008-2009)

Interesują mnie subtelne różnice pomiędzy rozważaniem, refleksją, medytacją, rozmyślaniem, a także kiedy te pozornie niegroźne kontemplacje przeobrażają się w bardziej negatywne, często szkodliwe, rozwodzenie się nad czymś.
Fascynuje mnie podwójne znaczenie słowa „dwelling”. W języku angielskim może ono oznaczać dom, mieszkanie albo długotrwałe rozwodzenie się nad czymś, rozpamiętywanie. Intryguje mnie to, że stan umysłu kojarzony z rozwodzeniem się nad czymś, rozmyślaniem, jest postrzegany, jako stanowczo negatywny, natomiast drugie znaczenie tego słowa – mieszkanie – choć z definicji jest neutralne, w rzeczywistości może wywoływać zarówno pozytywne, jak i negatywne skojarzenia.
W tym cyklu fotografii zajęłam się drugim, fizycznym znaczeniem tego słowa, przedstawiając „domy”, wykonane z materiałów, które w połączeniu z ich otoczeniem sugerują temat, mogący być źródłem stanu głębokiej kontemplacji. Sam pomysł stworzenia tego cyklu jest wynikiem mojego zainteresowania domem, jako przestrzenią głównie kobiecą.

<< powrót

Aktualizacje : Kamikaze