Zaczynamy w środę – wyjątkowym przeglądem tego, co dzieje się w Japonii, Nigerii, Włoszech, Palestynie oraz dawnej i współczesnej Łodzi
Festiwal jeszcze oficjalnie nie otwarty, a już dzieje się tak wiele. W tę środę zapraszamy na 2 wernisaże, streaming online jednego z najbardziej wyczekiwanych spotkań w Polsce i rozmowa z fotografem, który odwiedził Japonię, Nigerię, Włochy i Indie, by zbadać wyjątkowe zjawisko społeczne.
17:00, Spotkanie z Gaborem Maté – Refleksje nad traumą indywidualną i zbiorową: Palestyna i Syjonizm
Jedno z najbardziej wyczekiwanych i obleganych wydarzeń w Polsce tego roku, dzięki Uniwersytetowi Łódzkiemu będzie nagrywane i udostępniane na żywo online. 11.07 o 17:00 Gabor Maté – światowej sławy lekarz, autor i jeden z bardziej wyrazistych głosów w dziedzinie traumy, uzależnień i zdrowia psychicznego – wygłosi wykład o Refleksje nad traumą indywidualną i zbiorową: Palestyna i Syjonizm. Wszyscy, którym nie udało się zapisać na spotkanie, będą mogli je obejrzeć na kanale Youtube Uniwersytetu Łódzkiego w trakcie trwania wydarzenia.
Więcej o wydarzeniu >> TUTAJ

18:00, Otwarcie wystawy: Nie samą pracą człowiek żyje w Muzeum Miasta Łodzi
To ekspozycja stworzona z setek zdjęć archiwalnych Łodzian i Łodzianek – nie tylko w fabrykach włókienniczych, które kojarzą się z tym miastem, ale też w kuchniach, aptekach, kanałach, szpitalach, biurach i na placach budowy. Drugą oś stanowią zdjęcia prywatne – ani tak banalne ani tak niewinne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.
Więcej o wystawie >> TUTAJ

6:30, Spotkanie z Niccolo Rastrellim w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. W języku angielskim
Co łączy ludzi w Japonii, Nigerii, Włoszech i Indii? I jak wyglądają rodziny, w których ojciec od czasu do czasu przemienia się w Sub Zero lub postać z mangi? O to będziecie mogli zapytać autora jednej z fotofestiwalowych wystaw, który od lat dokumentuje światowe zjawisko cosplay’u – w nietypowych kontekstach, które zaczynają mówić nam więcej o nas samych niż o bohaterach fotografii. Spotkanie poprowadzi Joanna Birek, wieloletnie organizatorka Festiwalu Komiksu i Gier, która poszerzy rozmowę o polskie wątki.
Więcej o spotkaniu >> TUTAJ

19:00, Otwarcie wystawy: Świetnie to brzmi – Katarzyna Serkowska, w Ogrodowa8
Katarzyna Serkowska jest laureatką Nagrody Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, wyłonioną w ramach Przeglądu Uczelni Artystycznych 2023. Głosami publiczności ten właśnie projekt został wybrany do indywidualnej prezentacji w ramach tegorocznego festiwalu. „Świetnie to brzmi” to historia o pamięci i o procesie przeżywania straty.
Więcej o wystawie >> TUTAJ

W środę więc nudzić się nie można – widzimy się na wybranych przez Was wydarzeniach! Pamiętajcie, że to tylko rozgrzewka przed czwartkowym otwarciem >>> TUTAJ
Do zobaczenia!
__________