Fotofestiwal ma przyjemność po raz drugi współpracować ze studiem graficznym i agencją kreatywną Progressivo. Wspólnie przygotowaliśmy dla Was nową odsłonę identyfikacji wizualnej festiwalu. W oczekiwaniu na możliwość potwierdzenia nowych dat i formuły naszego wydarzenia przedstawiamy historię stojącą za projektami graficznymi.
oryginalne fotografie w formie niezmienionej z kolekcji Jean-Marie Donata
Wszystkie fotografie pochodzą z wystawy Autoportret XX wieku, z kolekcji Jean-Marie Donata. Projekt znanego kolekcjonera fotografii amatorskiej i wydawcy (Innocences Bookmaker) składa się z ponad 400 anonimowych kadrów. Kurator zbierał zdjęcia z pchlich targów i szeregował je według powtarzających się wątków, by po latach stworzyć przekorny i ironiczny portret nas samych: pozujących do zdjęć z samochodami, z czasami trudną do zrozumienia słabością do niedźwiedzi polarnych czy… telewizorów.
Z tej ogromnej kolekcji wybraliśmy portrety i powtarzający się wątek zamazania, zamaskowania czy zwykłego pomalowania twarzy – element nierozłącznej z fotografią autokreacji. Powtarzalność formy portretowej w tej nietypowej odsłonie komunikuje temat festiwalu, jakim są oryginalne, autorskie i odważne kolekcje fotograficzne. Chcieliśmy jednocześnie zadbać o najszerszą reprezentację bohaterów naszych plakatów: kobiety, mężczyzn, osoby transseksualne i dzieci. Nie zabrakło także – jak i na samym festiwalu – zwierząt. Szeroka reprezentacja postaci na plakatach to także swoisty komentarz do sytuacji reprezentacji płciowej na rynku sztuki.
Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mieli możliwość zaprezentować te materiały w przestrzeni Waszych miast.
oryginalne fotografie w formie niezmienionej z kolekcji Jean-Marie Donata
Polecamy również Waszej uwadze efekty współpracy w zakresie media relations z agencją Pracownia Szumu: co dwa tygodnie magazyn Przekrój prezentuje kolejne projekty z naszej sekcji Open Call (wcześniej: Grand Prix Fotofestiwal).
oryginalne fotografie w formie niezmienionej z kolekcji Jean-Marie Donata
Poczytaj więcej o: