EAST_tota

Wschód to nie miejsce.

Wschód to stan ducha, nie miejsce. Jest determinacją, zjednoczeniem i działaniem. Od dawna fascynuje. Wciągająca moc przeszłości Wschodu jest budulcem teraźniejszości. Wschód prowokuje do nawiązania z nim relacji. Sprawia, że w człowieku budzi się zew natury. Natura Wschodu jest niewyczerpanym źródłem inspiracji, popycha nas w nowe, nieznane obszary. Wschód hartuje ducha, dzięki czemu wkraczamy w miejsca dzikie i niedostępne. Światło ze wschodu rozjaśnia nam drogę, aby pewnie kroczyć do celu. Jesteśmy esencją Wschodu, płynie w naszych żyłach, jego piękno jest w nas.


Aleksandra Gierasimiuk – urodzona w 1994 roku w Białymstoku, magister prawa, absolwentka Akademii Fotografii i Przedsiębiorczości. Jej prace można było obejrzeć na kilku wystawach grupowych, m.in w Operze i Filharmonii Podlaskiej w ramach festiwalu Interphoto 2017, w Centrum Ludwika Zamenhowa w Białymstoku oraz w galeriach sztuki w Łomży i Suwałkach.

Barbara Kwiatkowska, ur.1986. Absolwentka Akademii Fotografii i Przedsiębiorczości w Białymstoku. Wystawy zbiorowe: Wystawa Dyplomowa AFiP 2018, Centrum Sztuki Współczesnej&Galeria Andrzeja Strumiłły, Suwałki. Wystawa Dyplomowa AFiP 2018, BOK/Centrum Ludwika Zamenhofa, Białystok. Sekretne życie grawitacji, Galeria Pod Arkadami, Łomża. Sekretne życie grawitacji, Interphoto 2017, Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki, Białystok.

Ewa Woroniecka, urodzona w Augustowie. Fotografią, jako formą artystycznego wyrazu zajmuje się od 2012 roku. Ukończyła białostocką Akademię Fotografii i Przedsiębiorczości. Swoje fotografie i prace intermedialne prezentowała na wystawach zbiorowych: “Czwarty rozdział”, “Światło i cień”, “Dyplomy AFiP 2014”. Janina Cynkiel, urodzona i mieszkająca na Bialorusi, studiowała na Uniwersytecie Warszawskim, uczyła się w Akademii Fotografii i Przedsiębiorczości. Fotografią zajmuje się od 2013 roku. W swoim dorobku ma wystawy zbiorowe w Polsce, Rosji i na Białorusi.

Katarzyna Snarska – rocznik ‘93, absolwentka Politechniki Białostockiej i AFiP. Szuka korelacji pomiędzy językami sztuki i nauki. Wystawy zbiorowe: Sekretne życie grawitacji, Galeria „Pod Arkadami”, Łomża, 2018 Sekretne życie grawitacji, Interphoto 2017, Galeria OiFP, Białystok, 2017.

Krzysztof Jeżyna urodzony 10 kwietnia 1987 roku w Białymstoku. Fotograf i plastyk z wykształcenia. Łączący w swoich pracach zamiłowanie zarówno do sztuk plastycznych jak i fotografii. Ma na swoim koncie wystawy grupowe między innymi podczas festiwalu Interphoto Białystok w 2015 i 2017, Galeria FF w Łodzi.

Patrycja Łapszo, urodzona w 1991 roku w Białymstoku. Absolwentka Akademii Fotografii i Przedsiębiorczości w Białymstoku. Członek Forum Fotografii i Multimediów oraz Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego. Prezentowała swoje prace na wielu wystawach zbiorowych w Polsce a także w Białorusi, Macedonii, Indiach oraz w Bośni i Hercegowinie.

Piotr Babulewicz – urodzony w 1997r. w Białystoku, student UMB oraz AFIP. Poszukiwacz życiowej drogi. Ma na swoim koncie kilka wystaw grupowych między innymi na interphoto Białystok w 2017r.

Urszula Wróblewska ur. 1987 r. w Białymstoku (PL), ukończyła kulturoznawstwo na UwB oraz Akademię Fotografii i Przedsiębiorczości w Białymstoku. Uczestniczka kilku wystaw zbiorowych między innymi: Wystawa Dyplomowa: Jestem z tych, co las karczują, BOK/Centrum Ludwika Zamenhofa, Białystok, 2018; Sekretne życie grawitacji, Międzynarodowy Festiwal Interphoto 2017.Otwarcie: 14.06, 21:00
Miejsce: Motyl, czyli Uniwersytet gości Fotofestiwal, 21 Sienkiewicza str.
Godziny otwarcia: Weekendy 10:00-20:00, pon-pt: 17:00-20:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Patronat medialny

Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016