To The Point, Wystawa zbiorowa

Marek Domański

Wystawa zbiorowa Katedry Fotografii i Multimediów Wydziału Sztuk Wizualnych w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wraz z zaproszonymi gośćmi.

„Spojrzenie, którym ogarniamy innego odsłania nas samych: podmiot stara się poznać przedmiot, ale tym samym zdradza się wobec niego”. Georg Simmel, Most i drzwi

Fotografia przeżywa obecnie okres ekspansji nieporównywalny z niczym co zdarzyło się w historii mediów wizualnych do tej pory. U jego źródeł leżą głównie zwrot ikoniczny i rewolucja cyfrowa, która pociągnęła za sobą globalną demokratyzację obrazowania. To rozszerzenie pola, również w dziedziny innych mediów przyniosło kryzys tożsamości. Fotografowie zyskując nowe przestrzenie w sztukach wizualnych stracili monopol na swoje medium. Intuicyjnie wszyscy wiemy czym jest fotografia, jednak rozległość pól semantycznych i mnogość dyskursów utrudniają dotarcie do sedna. Sformułowanie To the point (tłum. do sedna, do rzeczy) stosowane jest wówczas, gdy rozmowa staje się mętna lub kiedy jej uczestnicy tracą nią zainteresowanie. Wystawa ma za zadanie przywołać do porządku i sprowokować do dyskusji na temat istoty komunikacji, stać się platformą wymiany poglądów, nie tylko na temat fotografii. Skoncentrowanie uwagi na samym przebiegu tworzenia obrazów i znaczeń jest dobrą okazją do przyjrzenia się sobie i procesom, w których uczestniczymy, zarówno jako nadawcy jak i odbiorcy.

 

Wystawa zbiorowa Katedry Fotografii i Multimediów Wydziału Sztuk Wizualnych w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wraz z zaproszonymi gośćmi.

Lista artystów:

Anna Bąk
Dagmara Bugaj
Artur Chrzanowski
Agnieszka Chojnacka
Marek Domański
Karolina Hałatek
Piotr Kotlicki
Łukasz Ogórek
Anita Osuch
Maciej Rawluk
Dominika Sadowska
Magdalena Żołędź

kurator: Anita Osuch

 Otwarcie wystawy: 01.06.


Miejsce: Galeria Kobro, Wojska Polskiego 121, pawilon A, I i II piętro


Godziny otwarcia: 02.06-24.06, pn.-pt. 10:30-14; sb.-nd. 12-18; finisaż 24.06, g. 18:00


Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner hotelowy

Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015