Szymon Kobusiński, Intymność

Szymon Kobusiński

Na wystawie “Intymność” artysta zaprasza do kontemplacji obrazów rozpiętych między pozorną subtelnością i surową ekspresją.

Szymon Kobusiński jako jeden z nielicznych fotografów z konsekwencją buduje plany zdjęciowe pod wodą. W swojej twórczości często wykorzystuje kreacyjną fotografię podwodną jako narzędzie do tworzenia inscenizowanych obrazów.

Na wystawie “Intymność” artysta zaprasza do kontemplacji obrazów rozpiętych między pozorną subtelnością i surową ekspresją. Projekt zrealizowano w specjalnie zaaranżowanym podwodnym studiu. Ekspozycja składa się z blisko 30 fotografii. Szymon Kobusiński najsilniej koncentruje się na samym procesie odbywającym się na planie zdjęciowym, starając się uzyskać unikalny efekt na etapie sesji zdjęciowej. “Intymność” miała swoją premierą w listopadzie w Studio Bank w ramach Pop Up Gallery. Dotychczas wystawa prezentowana była m.in. w Galerii Rabitthole Art Room w Warszawie, a także w Piotrkowie Trybunalskim, Łasku i Lublinie.

Szymon Kobusiński

Jest absolwentem Szkoły Filmowej w Łodzi i członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Zrealizował wiele unikalnych projektów fotograficznych, pokazywanych na prestiżowych wystawach. Do najważniejszych należą: “Inny Świat” w Teatrze Narodowym, “Światło Życia” w Teatrze Wielkim, czy “Ocalić od zapomnienia” w Ambasadzie RP w Londynie. Portretował takie osobistości jak Danuta Szaflarska, Roman Polański, czy Prezydent Ryszard Kaczorowski. Za film “Metamorphosis” otrzymał II nagrodę w konkursie International Photography Awards #2014 – to jedno z najcenniejszych trofeów fotograficznych. Film został też doceniony i nominowany do wielu innych nagród, w tym do tytułu Moving Images Photographer of the Year w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie – Lucie Awards. “Intymność” to najnowszy projekt artysty.Otwarcie wystawy: 25.06, g. 19:00


Miejsce: Galeria Opus Film, Łąkowa 29


Godziny otwarcia: 26.06.- 31.08. pn- pt w godz. 9-18


Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner hotelowy

Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015