Katarzyna Maluga, Zaczynam od niefotografowania

Katarzyna Maluga

Sentencja wypowiedziana przez Jeff’a Wall’a przenosi ładunek gestu fotografowania na cały proces, który Fotografii dotyczy.

Zaczynam od niefotografowania

Sentencja wypowiedziana przez Jeff’a Wall’a przenosi ładunek gestu fotografowania na cały proces, który Fotografii dotyczy. Począwszy od myślenia i emocji, poprzez wiedzę i obserwacje po prezentacje i spotkanie z obiektem w nieprzypadkowej przestrzeni. Od nie pamiętam kiedy fotografia jest nie tylko fragmentem mojego życia, ale sposobem patrzenia, odbierania rzeczywistości, wchodzenia w relacje, czytania i komunikowania się. Jest dla mnie sposobem myślenia i praktyki duchowej. Samo wykonywanie fotografii stało się rytualną czynnością, bezpiecznym sposobem rozczłonkowania siebie. Pełna sprzeczności, wie o mnie więcej niż ja o niej. Postanowiłam się oddalić, żeby poznać bliżej. Odwracamy nasze role, ja staje się środkiem przekazu dla Fotografii. Dopuszczam ją do głosu, żeby opowiedziała o sobie. To projekt na pograniczu mediów, które łączy jedno,: wspólna próba opowiedzenia o Fotografii i o moich intymnych relacjach. Nie tylko z nią.

 

Katarzyna Maluga (ur. 1992), pochodzi z Lublina, zajmuje się sztukami wizualno – multimedialnymi, w swoich działaniach posługuje się fotografią, video performancem, tańcem, instalacją. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Fotografii (2012), studentka V roku na wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w PWSFTViT (2012 – 2018). Interesuje się grą pomiędzy odbiorcą a dziełem, obrazami między sobą, rolą artysty we współczesnym świecie, granicą między dokumentacją dzieła, a dziełem samym w sobie i kontekstem subiektywnego obrazu względem rzeczywistości. Poprzez medium fotografii, stara się przybliżyć sferę mistyczną i duchową. Otrzymała Stypendium Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego (2014/2015), Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015/2016). Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, swoje prace prezentowała min w Berlinie i Pekinie, MSN w Warszawie, Galerii 6×7 Gallery Leica w Warszawie, MWW we Wrocławiu, Muzeum Plakatu w Wilanowie, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Muzeum na Zamku Lubelskim, Galerii Pauza w Krakowie, Videonews w Galerii Labirynt w Lublinie.Otwarcie wystawy: 22.06, 17:00


Miejsce: Galeria Szklarnia II, Szkoła Filmowa w Łodzi, bud. Nowych Mediów, I piętro, Targowa 61/63


Godziny otwarcia: 23.06-30.08., pn-pt w godz.: 10-20


Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner hotelowy

Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015