Virgílio Ferreira

Virgílio Ferreira (Porto, 1970) mieszka i pracuje w Porto jako fotograf, kurator i pedagog. Jest założycielem i dyrektorem Ci.CLO, niezależnej organizacji zajmującej się badaniami, szkoleniem i eksperymentowaniem w fotografii, a także współpracuje z innymi studiami artystycznymi, społecznymi i środowiskowymi. W 2018 r. tworzy Bienal Fotografia do Porto, proponując rezydencje i granty dla zaproszonych artystów, by rozwijali nowe projekty. Koncentruje się na wspieraniu innowacyjnych form reprezentacji wizualnej, które podnoszą świadomość wpływu zachowań ludzkich w kontekście społecznym i środowiskowym.

Przez ostatnie 20 lat rozwijał projekty w dziedzinie edukacji, twórczości i programowania we współpracy z kilkoma festiwalami, muzeami, ośrodkami kulturalnymi i szkołami artystycznymi w Portugalii i za granicą. Ostatnio był odpowiedzialny za organizację i kuratelę projektu ESCAPE, koprodukcję z Triennale der Photographie Hamburg i Ci.CLO.

Jego prace, jako artysty-fotografa, były szeroko eksponowane, publikowane i nagradzane w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Stanach Zjednoczonych i Azji Południowo-Wschodniej oraz prezentowane w kilku kolekcjach publicznych i prywatnych.

Znajomość języków obcych: angielski, portugalski.

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner hotelowy

Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015